2009-06-10

Україна. Оптимістичний план розвитку метанового проекту корпорації "Індустріальний союз Донбасу"

Оптимістичний план розвитку метанового проекту корпорації “Индустриальный союз Донбасса” (ИСД) передбачає через 7-8 років вийти на рівень видобутку цього газу на рівні 4-5 млрд куб. м. щороку, повідомив директор компанії “Екометан”, що входить до корпорації, Володимир Камишан.

“У нашій програмі є декілька сценаріїв розвитку проекту. Але найагресивніший передбачає через 7-8 років досягти об'ємів видобутку 4-5 млрд кубометрів метану на рік, для чого потрібно буде пробурити не менше 2-2,5 тис. свердловин”, — сказав він.

В. Камишан відзначив, що поки рано говорити, який з сценаріїв виявиться найбільш реальним, - передає “region.dn.ua”. За його словами, на цей час у розпорядженні компанії є два ліцензійні майданчиків розміром трохи більш тисячі квадратних кілометрів.

“Для метанових проектів це лише початкові величини майданчиків. Вважається, що один проект успішно розвивається на площадці не менше ніж 2,5 тис. кв. км.”, — підкреслив В. Камишан.

Він нагадав, що стратегічне рішення про початок метанового проекту ИСД прийняло у 2001 році, а практична робота почалася в 2004 році.

“Головне, нами створені технології і отримані результати, які вселяють упевненість, що промисловий видобуток метану вугільних родовищ Донбасу можливий, — визначив основний результат минулих років глава “Екометану”.

Коментуючи питання отримання спеціальних дозволів на геологічне вивчення і дослідницько-промислову розробку метану вугільних родовищ, В. Камишан сказав, що “у цій справі є багато проблем, але немає конфліктів”.

“Конфлікти існують лише довкола декількох невеликих родовищ газу, прив'язаних до вугільних масивів на півночі Луганської області. Там досить часто зустрічаються міні-родовища. Але це не родовища, пов'язані з вугіллям безпосередньо. Це класика жанру, вільний газ”, — відзначив глава “Екометана”.

Довідка: Запаси метану в Україні оцінюються щонайменше в 11—12 трильйонів кубометрів, і їхній видобуток — справа недалекого майбутнього. Реалісти кажуть про те, що настав момент, коли видобуток і використання цього газу стають рентабельними.

Відповідно до розрахунків «Нафтогазу» загальне споживання газу протягом 2009 становитиме 55,9 млрд. кубометрів. З них:
імпортований газ 33 млрд. кубометрів,
на газ власного видобутку 20,6 млрд. кубометрів.
газ, який міститься у підземних сховищах, 2,3 млрд. кубометрів

Структура споживання:
на потреби населення 17,8 млрд. кубометрів
підприємства теплокомунальної енергетики — 10,5 млрд. кубометрів
бюджетні організації — 1,05 млрд. кубометрів
підприємства промисловості — 19,3 млрд. кубометрів.

NGO.donetsk.ua