Дайджест

2024-02-23

Державна «Укрнафта» вимагає «рентного стимулювання». Що це означає насправді?

Алла Єрьоменко 13.02.24, ЕНЕРГОБІЗНЕС

В залежності від обраної економічної стратегії компанії можуть приймати рішення про «виключення» окремих свердловин, а то й ділянок надр, які для відповідних економічних умов господарювання не відповідають обраним показникам очікуваних вигод... Сьогодні настав той момент, коли у компанії виникла реальна потреба ревізії виробничих активів із переведенням їх до стану «дійних корів» за кошти менші, ніж на створення нових «зірок». Очевидно, такий підхід і застосувала компанія, оцінила та відремонтувала окремі перспективні об’єкти. При цьому запропонована система державної підтримки і є не що інше, як спроба знайти та запустити нових «зірок» в умовах, коли компанія, на її думку, при 15% прибутковості від доходу не має достатнього фінансового ресурсу для свого розвитку.

2024-01-15

Видобуток газу у морі вступає в епоху буму. Як світовий досвід зможе стати у пригоді Україні?

Артем Петренко, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України, 12.01.2024, ІА "ЛIГАБiзнесIнформ"

Очікується, що в період до 2050-го видобуток газу з моря збільшуватиметься – щонайменше до 2,2 трлн кубометрів. Тож яка відмінність між нафтогазовими проєктами на суходолі і в морі? Глибина буріння традиційних покладів газу на материку обмежується відомою геологією та наявними ресурсами, видобуток і транспортування не залежать від погодних умов, а вартість сейсміки – набагато нижча. Свердловина може бути встановлена фактично на будь-якому типі грунтів, її вартість коливається від $5 млн до $30 млн. У більшості випадків розвинена ГТС в країні дозволяє оперативно розпочати видобуток. Натомість з шельфом все не так просто. Насамперед, розвідка. Для сейсмодосліджень необхідні спеціальні судна, вартість фрахту яких може сягати $100 000 на день, і це не враховуючи супутні обов’язкові витрати. Збір інформації здійснюється за допомогою стримерів: кількість яких може сягати 14 штук, довжина – понад 10 км. Саме на таких "проводах" встановлюють засоби реєстрації даних, які обробляють зображення у форматах 2D і 3D. До речі, такі судна щорічно можуть здійснювати близько 10 000 кв. км сейсміки.

2023-09-20

Олександр Шумський: Громади втрачають гроші від непрозорості надр

Начальник управління адміністрування рентної плати, екологічного податку та місцевих податків і зборів з юридичних осіб Департаменту податкового адміністрування Державної податкової служби України Олександр Шумський

Володимир Бойко, 11.09.2023, ІА NADRA.INFO

Чому доходи, які територіальні громади отримують від користування надрами, не обмежуються рентою? Які права та можливості у видобувній сфері все ще мають громади? Як підвищити надходження ОТГ від користування копалинами на їх території? Про українські надра та інтереси громад і громадян як власників надр, NADRA.INFO запросили поговорити Олександра Шумського – одного з небагатьох публічних посадовців Державної податкової служби і головного відповідального за адміністрування рентних платежів за користування надрами.

2022-08-24

Привітання Президента Володимира Зеленського з нагоди Дня Незалежності України

Президент України Володимир Зеленський, 24.08.2022

Вільний народе незалежної України! І цим усе сказано. Всього чотири слова, але як багато стоїть за ними сьогодні. На 182-й день повномасштабної війни. Скільки в цих словах символів і сенсів, подвигів і втрат, радості й болю. А головне – скільки в них правди. Нашої правди. Правди про наше сьогодення, з якою неможливо сперечатися, бо неможливо не бачити й не визнавати. Ми вільний народ незалежної України. Після шести місяців, коли нас намагаються знищити, ми вільний народ незалежної України. І це правда про наше майбутнє. Вільний народ незалежної України. Півроку тому Росія оголосила нам війну. 24 лютого вся Україна почула вибухи й постріли. І 24 серпня не мала почути слів «з Днем Незалежності». 24 лютого нам казали: у вас немає шансів. 24 серпня ми кажемо: з Днем Незалежності, Україно!

2022-01-29

Яким має бути дизайн ESG-змін для українського добувного сектору?

Національна асоціація добувної промисловості України, 25.01.2022

Найближчим десятиліттям уряди країн концентруватимуться на питанні екологізації всіх сфер життя і на зменшенні викидів парникових газів. Президент США Джо Байден переконаний, що боротьба зі зміною клімату дає великі можливості для економічного розвитку, зокрема для створення високооплачуваних робочих місць. А Євросоюз планує витратити 1 трлн євро на боротьбу зі зміною клімату у рамках Європейського «зеленого» курсу. Безперечно, сам факт того, що промислова екологічна політика в Україні поступово стає предметом широкої громадської та експертної дискусії не може не тішити. Проте не секрет, що нас важко назвати лідером в імплементації цієї складової ESG-стратегій. І так можна сказати як про державу, так і про бізнес. Органи влади поки не можуть створити повноцінне та комфортне середовище для переходу підприємств на режим роботи з мінімальними викидами. Але приватні гравці збентежені туманним майбутнім. Саме тому в цьому матеріалі експерти нашої Асоціації намагалися розібратися, який міжнародний досвід «відмови від викидів» можуть застосувати наші надрокористуваxs/

1 | > | >>