2016-05-17

37,4 млн. м. куб газу може втратити Укргазвидобування через блокування судом прозорого тендеру

37 368 тис. м. куб газу може не добути цього року ПАТ «Укргазвидобування» через судову заборону на придбання сучасного обладнання у переможця успішного та прозорого тендеру, проведеного новим менеджментом восени 2015 року. Заборона на постачання обладнання приведе до відтермінування запуску його в дію, та, в результаті, зменшить обсяги видобутку українських вуглеводнів.

Господарський суд м.Києва (суддя Босий В.П.) та Київський апеляційний господарський суд (судді Агрикова О.В., Чорногуз  М.Г., Рудченка С.Г.)  задовольнили клопотання компанії Moston Properties ltd, яку в пресі називають «прокладкою» через прихованих власників та відсутність виробничих потужностей. Ця компанія попросила суд заблокувати закупівлю обладнання в одного з лідерів світової машинобудівної галузі, американського підприємства NOV, зокрема, виробництва заводу в Білорусі NOV Fidmash. Він в умовах прозорої і конкурентної боротьби став переможцем тендеру з семи учасників, троє з яких були безпосередньо виробниками обладнання.

Moston Properties ltd тендерна комісія товариства дискваліфікувала через невиконання договірних умов за тендером від травня 2015 року, проведеним попереднім керівництвом напередодні звільнення. Всі документи, які свідчили про завищені ціни та неконкурентні умови тендеру, де перемогла Moston, новий менеджмент передав у правоохоронні органи.

Керівникам УГВ невідомо, чи проводиться розслідування за цією справою, й чи відбуваються обшуки в лондонському офісі Moston Properties за неконкурентний продаж «Укргазвидобуванню» морської колтюбінгової установки за $5,85 млн. Натомість точно відомо, що обшуки та вилучення документів, оргтехніки та особистих засобів зв`язку відбувається в офісах ПАТ «Укргазвидобування», за звинуваченням придбання повністю зарядженої установки американського NOV Fidmash за $3,6 млн.

«Мої колеги, безпосередні учасники недавніх обшуків, кажуть, що прокурори та співробітники СБУ затребували документи  за тендером, в якому не переміг Moston Properties, – заявляє директор з матеріально-технічного забезпечення «Укргазвидобування» Андрій Токар. – Документація та розрахунки понад 20 інших подібних тендерів не привернули їхньої уваги».

За словами цих свідків, працівники Держфінінспекції, які також були залучені правоохоронцями до слідчих дій, безпосередньо під час самих обшуків, не приховуючись, здійснювали розрахунки так званих «збитків» останнього, прозорого тендеру.

Голова правління «Укргазвидобування» Олег Прохоренко каже: «Ми розглядаємо це рішення як продовження тиску на Товариство з боку усунутих нами корупціонерів. Одна річ – витрачені на захист реформ наші нерви та час, й зовсім інша – реальне блокування модернізаційних та інтенсифікаційних процесів. Заборона на постачання сучасної видобувної техніки приведе до значних втрат видобутку українських вуглеводнів – галузі, яка зараз має найвищий пріоритет урядової політики. Ці необґрунтовані заборони послаблять енергетичну безпеку нашої країни».
 
Довідка
Розслідування журналістів щодо Moston Properties ltd, ініціатора заборони на придбання сучасного обладнання для нарощення українського видобутку, за посиланням: http://bihus.info/ukrgazvidobuvannya-pridbalo-naftogazove-obladnannya-z-imovirnoyu-pereplatoyu-40-80-mln-grn/