2017-04-03

Мінекології завершує роботу із прийняття необхідних підзаконних актів для початку реалізації нової водної політики в Україні

Міністерство екології та природних ресурсів завершує роботу із прийняття необхідних підзаконних актів, спрямованих на впровадження Водної рамкової Директиви ЄС, передбаченої Угодою про асоціацію. Про це на  засіданні новосформованого керівного Комітету з проведення Національного діалогу про водну політику розповів заступник Міністра екології та природних ресурсів з питань Євроінтеграції Микола Кузьо.

Він наголосив на важливості продовження процесу політичних діалогів в Україні між національними зацікавленими сторонами, а також міжнародними проектами для виконання зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

«Торік парламент ухвалив зміни до Водного Кодексу, спрямовані на впровадження Водної рамкової Директиви ЄС, передбаченої Угодою про асоціацію. Зараз ми завершуємо роботу із прийняття понад 10 необхідних підзаконних актів, які визначають порядки, методики, виділення суббасейнів», - розповів Микола Кузьо.

Крім поточних законодавчих змін у водному секторі, на засіданні керівного Комітету з підготовки Національного діалогу з водної політики (НДВП), що відбуватиметься у співпраці із Організацією Економічного співробітництва і розвитку та Європейської Економічної Комісії ООН і за сприяння проекту ЄС «Водна ініціатива плюс (EUWI+), обговорювалися питання взаємодії і узгодження різних секторів у сфері водної політики.

«Попереду впровадження на практиці інтегрованого управління водними ресурсами. Тому Національний діалог, за практикою наших сусідів і не тільки,  широка професійна міжсекторальна платформа, що має об’єднати усі зацікавлені сторони. Це важливо також, щоб в перспективі наповнити новостворювані басейнові ради новим змістом», - зазначив Микола Кузьо.

За його словами, Національний діалог будуватиметься на базі діючих робочих груп в різних органах та має забезпечити цілісність та узгодженість водної політики під час впровадження Директив ЄС.

Він зазначив, що важливим аспектом подальшої роботи з міжнародними парнерами стане  аналіз та моделі економічної складової водного сектору.

«Перехід на інтегроване управління і плани управління басейнами мають включати і питання очистки стічних вод, санітарію, захист від забруднення нітратами, питання паводків, захисту оселищ і т.д.  Саме тому важливе залучення і координація з органами, відповідальними за впровадження інших водних Директив», - резюмував Микола Кузьо.

На зустрічі були також представлені і обговорені напрямки діяльності проекту ЄС « (EUWI+)» у 2017-2020 на основі національних пріоритетів. Проект покликаний допомогти Україні у  вирішенні існуючих проблем у впровадженні інтегрованого управління водними ресурсами у відповідності до вимог ВРД ЄС в управлінні басейнами транскордонних річок. Проект надаватиме підтримку розробці довгострокової концепції реформування водного сектору.