2017-12-11

Геофізики зафіксували незвичайний "гул Землі" з надр океану

Геофізики за допомогою даних сейсмографа зафіксували акустичні аномалії, викликані вільними коливаннями океанського дна. Про своє відкриття дослідники розповіли в журналі Geophysical Research Letters.

Чутність коливань виявилася в 10 тисяч разів нижчої за мінімальний поріг сприйняття людського вуха. Вперше подібний феномен був задокументований у 1998 році, однак досі залишається невідомою причина його виникнення. Фахівці підкреслюють, що "гул" спостерігається навіть при нульовій сейсмічній активності.

Нові дані були отримані групою вчених з Франції і Німеччини на чолі з Мартою Дін з Паризького інституту фізики Землі. Геофізики вивчили коливання дна Індійського океану в двох точках на глибині 4540 і 4260 метрів і зафіксували постійні звукові хвилі частотою від 2,9 до 4,5 миллігерца.

За словами дослідників, "гул" може виникати або через акустичний резонанс між атмосферою і земною корою, або через взаємодію твердої поверхні з океанськими хвилями.

Раніше міжнародна група геологів з'ясувала, що тверде металеве ядро всередині Землі утворилося 1-1,5 млрд років тому. Також учені змогли визначити швидкість росту земного ядра: за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм.