2020-12-09

Науковий форум фахівців про перспективи нарощування ресурсної бази в нафтогазовій галузі

Питання перспектив нарощування ресурсної бази в нафтогазовій галузі стоїть у фокусі Міжнародної науково-технічної конференції, що стартувала сьогодні в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти газу на базі Інституту природничих наук і туризму за організації Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Державної служби геології та надр України, НАК «Нафтогаз України», ДТЕК Нафтогаз, НАК «Надра України», ДГП «Укргеофізика», Державної комісії України по запасах корисних копалин, Спілки геологів України та ІФНТУНГ.

Міжнародна науково-технічна конференція «Нафтогазова галузь: перспективи нарощування ресурсної бази», яка відбувається в рамках відзначення 75-річчя кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ, є не лише підсумком наукових та освітніх здобутків ІФНТУНГ у цій царині, але й авторитетним науковим форумом з обговорення, обміну досвідом у питаннях забезпечення ефективного та збалансованого використання природних ресурсів України, відкриття нових родовищ, встановлення прозорих та зрозумілих правил користування надрами для всіх зацікавлених сторін, залучення приватних інвестицій у геологорозвідку та надра користування, а також встановлення ефективного контролю за діяльністю надрокористувачів.

«Адже успішний розвиток економіки держави залежить від стабільного поповнення ресурсної бази та підготовки висококваліфікованих кадрів, які будуть забезпечувати нарощування тих ресурсів, якими сьогодні користується людство, – наголосив у вітальному слові проректор з наукової роботи ІФНТУНГ Ігор Чудик, який відкрив Пленарне засідання. – Розвиток геологічної галузі неможливий без участі молоді та участі науки. І попри те, що сьогодні активно запроваджуються альтернативні джерела енергії, нафта і газ все ще залишатиметься основним енергетичним потенціалом багатьох країн та буде невід’ємною складовою хімічної та інших галузей промисловості. Тож геологія залишатиметься затребуваною на ринку праці та працюватиме на благо держави».

Учасникам конференції презентували діяльність кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ за 75 років (доповідач – проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Куровець.  Презентація охопила не лише історичний екскурс та завершені напрацювання кафедри, але й освітнє та наукове сьогодення й плани на майбутнє. І масштабність діяльності кафедри дійсно вражають.