2004-11-18

Землетруси рівнянам не загрожують

Рідко, та все ж трапляється останнім часом, що рівнянам доводиться ставати свідками незначних коливань земної поверхні. Востаннє спостерігати у своїх оселях деренчання посуду та коливання люстр рівняни мали змогу на початку листопада. У нашій області немає спеціалізованої сейсмологічної станції, яка займалася б дослідженням таких природних явищ, та є науковці, які можуть дати обгрунтоване пояснення того, що ми називаємо землетрусом.

За словами головного гідрогеолога Рівенської геологічної експедиції Івана Залеського, щодня на нашій планеті відбувається близько двохсот землетрусів. Але, незважаючи велику їх кількість, нашої місцевості вони майже не зачіпають. Так сталося і цього разу — рівняни відчували не сам землетрус, а його відлуння потужністю чотири бали. Зазвичай подібні коливання земної поверхні чимось подібні до кіл, що розходяться по воді.

Як правило, ми відчуваємо наслідки землетрусу, епіцентр якого розташований у гірському масиві Вранча, що в Румуніїї. Саме він спричиняв і попередні три відлуння, що у різні роки зачіпали нашу область. Але ніколи їхня потужність не перевищувала п’яти балів.

Загалом, за словами пана Залеського, природа землетрусів дуже складна, тому їх виникнення, на відміну від вивержень вулканів, майже неможливо передбачити. Відомо тільки те, що подібні коливання земної поверхні зазвичай викликає зміна температури всередині Землі, що спричинена розпадом там радіоактивних речовин.