2018-01-29

Українські геологи провели розширене засідання Президії Академії наук вищої школи України

25  січня 2018 р. відбулось розширене засідання Президії Академії наук вищої школи України, в рамках якого була заслухана доповідь академіка вищої школи України професора Павлишина Володимира Івановича на тему «100 років Геологічній Службі України».  На якому професор зазначив: 

- Геологічна Служба України 01 лютого 2018 року відмічатиме 100 років з дня створення, за це століття досягла великих успіхів, нам є чим пишатись, адже Український Щит, який є основною рудоносною структурою України найкраще вивчений в світі. Тут відкриті крупні родовища титану, урану, мангану, рідкісних елементів, графіту, каоліну, будівельної сировини та інших не металічних корисних копалин. Маю надію, що наша країна зможе досягти значних успіхів у геологорозвідці, завдяки буде поповнена мінерально-сировинна база хоча б в 2-3 рази.

З сучасним станом  геологічної освіти в Київському університеті і Україні в цілому учасників зібрання ознайомив професор Михайлов Володимир Альбертович заступник Комітету з геології та охорони надр, який наголосив,  що останнім часом популярність професії різко впала. 

• Україні необхідно повернути привабливість професії геолога, а це можливо при залученні коштів в геологічну розвідку та глибоке буріння, а звідси і буде попит на професію та відповідно зросте кількість кваліфікованих високооплачуваних фахівців у геологічній галузі.

На засіданні, окрім членів Президії,  були присутні  заступник Голови Державної служби геології надр України Фощій Микола Васильович, директор ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка професор Михайлов В.А. та співробітники Інституту геології. 

Довідка.
Український Щит - займає центральну частину України, складений сильно дислокованими метаморфічними, інтрузивними і метасоматичними утвореннями архею і нижнього протерозою. З цією унікальною, в металогенічному відношенні, структурою (Українським щитом), точніше його кристалічною основою, пов'язана більшість родовищ металічних корисних копалин і, в першу чергу, найбільший Криворізький залізорудний басейн, комплексні корінні родовища ільменіт-апатитових руд, родовища інших кольорових, благородних і рідкісних металів (урану, алюмінію, міді, молібдену, нікелю, берилію, літію, ґерманію, ніобію, танталу, металів рідкісноземельної групи, скандію, золота, платиноїдів), а також алмазів, п'єзооптичної сировини, флюориту, графіту, талькомагнезиту, нефелінових руд, великої кількості родовищ облицювальних і декоративних каменів і інші. У платформному чохлі, що перекриває кристалічний фундамент, розміщені великі поклади марганцевих руд Нікопольського басейну, комплексні ільменіт-рутил-цирконієвих руд Середнього Придніпров'я, а також екзогенні родовища урану, унікальні за якістю і запасам родовища каолінів, бентонітових, вогнетривких і тугоплавких глин, бурого вугілля та інших корисних копалин.