2017-03-09

Україна невдовзі стане офіційним учасником Raw Materials Supply Group

Україна сьогодні має можливість стати офіційним учасником Raw Materials Supply Group. Йдеться про можливість співпраці між Україною та ЄС у пошуку джерел постачання критичних сировинних матеріалів. Такої домовленості досягла Державна служба геології та надр України на засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄС у Брюсселі. Окрім цього, на засіданні комітету сторони обговорили актуальні питання щодо геологічного вивчення та раціонального використання надр України.

На засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄС європейська сторона повідомила, що для України готове місце в групі з питань постачання сировинних матеріалів. «Ми маємо хорошу новину з Брюсселю. Для України вже готове місце в Raw Materials Supply Group. Євросоюз бачить Україну партнером у вирішенні питань постачання критичної сировини. Ми домовились, що найближчим часом напрацюємо юридичний механізм, як саме Україна буде брати участь в цій групі. Це сприятиме співпраці України з ЄС, зокрема українська сторона зможе пропонувати свої варіанти вирішення деяких питань», - зазначають у Держгеонадрах. 

Також на зустрічі із представниками Комітету асоціації між Україною та ЄС Держгеонадра проінформувала про стан законодавства у сфері надрокористування. Сторони обговорили розробку нового Кодексу про надра України та актуальні питання геологічної сфери, окреслили подальші кроки з розвитку співробітництва, зокрема з Асоціацією геологічних служб Європи. 

«На зустрічі із представниками ЄС у Брюсселі Служба надала вичерпну інформацію щодо стану законодавства у нашій галузі. Держгеонадра вже може говорити про серйозні позитивні кроки в реформуванні: це відкриття аукціонів і аукціонних комітетів, налагодження діалогу з обласними радами, без погоджень яких не буде розвитку геологічної галузі. Ми відкрили геологічний ринок. Також на офіційному сайті можна знайти інформацію щодо спецдозволів, кінцевих бенефіціарів, балансових запасів по всім корисних копалин», – коментують офіційну зустріч із ЄС в Держгеонадрах.

Зазначимо, окрім Держгеонадр, в роботі першого засідання 2 кластеру підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС взяли участь представники Державного космічного агентства (ДКА),  Державної фіскальної  служби ( ДФС), Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Міністерства економічного розвитку та торгівлі.