2023-10-13

ДКЗ України провела восьму міжнародну науково-практичну конференцію

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах під час конференції «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування» розповів учасникам заходу про ключові напрями роботи відомства – модернізацію правил і цифровізацію всього ланцюга ключових послуг.

Сьогодні Державний геологічний веб-портал об’єднує 15 інформаційних баз даних, що поступово наповнюються. На інтерактивній мапі розміщена інформація про понад три тисячі спецдозволів і майже вісім тисяч контурів родовищ, 18 тисяч сейсмічних профілів, актуалізовано реєстр 12 тисяч нафтогазових свердловин та 8,5 тисяч водозабірних споруд. Розміщено інформацію про земельні ділянки та національні парки на всій території України, про тисячі об’єктів із групи будівельних корисних копалин, розробка яких необхідна для відбудови країни, а також майже тисячу родовищ і рудопроявів зі стратегічною сировиною.

Для зручної взаємодії зі Службою працює Електронний кабінет надрокористувача – продукт, який не має аналогів у Європі, за оцінкою Асоціації геологічних служб Європи. Його функціонування забезпечує сумісність та електронну інформаційну взаємодію в режимі реального часу з електронними системами органів державної влади та місцевого самоврядування. Просунута ГІС дозволяє заявнику відобразити власні координати на інтерактивній мапі, побачити інші подані заяви та дійсні спецдозволи, контури об’єктів природно-заповідного фонду, адміністративно-територіальний поділ, заміряти відстань від водоохоронних зон, доріг та ЛЕП, а також переглянути приналежність земельних ділянок згідно з кадастровим поділом. Тобто система дозволяє автоматично визначати та прибирати перетини з іншими об’єктами, уникаючи поширених проблем уже під час подання заяви на отримання спецдозволу. 

У планах є встановлення модуля геологічного контролю для повідомлення надрокористувачів про перевірки та надсилання приписів за їх підсумками.