2019-12-19

Держгеонадра запропонувала понад 80 об‘єктів для інвестування

Протягом тижня з моменту презентації Інвестиційного атласу надрокористувача кількість об‘єктів, доступних для ініціювання на аукціон зросла до 83, серед них 23 площі із вуглеводневою сировиною, сім площ у категорії металічних корисних копалин та п‘ятдесят — у категорії неметалічних корисних копалин. У Держгеонадрах кажуть, що інформація у Атласі постійно оновлюється та актуалізується, тож і перелік родовищ для інвестування зростає.

«Ми працюємо над тим, аби зацікавити потенційного інвестора вкладати кошти у розробку покладів корисних копалин, а для цього йому потрібно запропонувати конкретні об‘єкти та надати усю необхідну геологічну інформацію, опираючись на яку він зможе прийняти рішення про участь в аукціоні. Саме для цього ми створили Інвестиційний атлас надрокористувача. Це своєрідний путівник для інвестора, — каже голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. — Плануємо, що найближчим часом кількість ділянок, запропонованих у Атласі сягне ста, але зупинятись на цьому не збираємось». 

Як пояснив очільник Служби, потенційний покупець може ініціювати проведення аукціону по родовищах, запропонованих Держгеонадрами. Водночас, якщо бажаної ділянки у Атласі немає, її можна номінувати на електронні торги. «Плануємо, що аукціони на отримання ліцензій відбуватимуться що два-три місяці, — зауважив Роман Опімах. — Важливо, що цей процес буде абсолютно відкритим та прозорим і кожен охочий зможе спостерігати за проведенням торгів у режимі онлайн».