Затверджено головні документи для 8 основних річкових басейнів України

Кабінет Міністрів України затвердив перші головні стратегічні євроінтеграційні документи для восьми основних річкових басейнів України.
Відповідні розпорядження Уряду:
№ 1977-р – річковими басейнами Дніпра та Дону;
№ 1978-р – річковими басейнами Вісли, Дністра та Південного Бугу;
№ 1079-р – річковими басейнами річок Причорномор’я, Приазов’я та Криму.

Йдеться про шестирічні плани управління річковими басейнами Дніпра, Дону, Дністра, Вісли, Південного Бугу, річок Приазов’я, Причорномор’я, а також Криму до 2030 року.

Наступний крок – реалізація заходів планів управління річковими басейнами. Це є одним із ключових індикаторів у секторі «Якість води» під час переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.

“Це “дорожні карти” про те, як на практиці покращити якість поверхневих та підземних вод. Вони допоможуть оцінити стан українських водних ресурсів, зокрема внаслідок впливу військових дій, а також визначити шляхи досягнення «доброго» стану вод”, – зазначила міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.

Реалізація планів управління річковими басейнами спрямована на вирішення наступних головних водно-екологічних проблем:

– забруднення поверхневих вод органічними, біогенними та небезпечними речовинами;

– гідроморфологічні зміни;

– забруднення та виснаження підземних вод;

– зміна клімату;

– зменшення впливу інфраструктурних об’єктів на стан вод;

– засмічення водних об’єктів побутовими відходами;

– біологічне забруднення (поширення інвазійних видів);

– вплив воєнних дій.

Плани управління річковими басейнами також дозволять Україні виконати свої євроінтеграційні зобов’язання та гармонізувати свою водну політику із Водною рамковою директивою ЄС. Готуючи їх, Україна скористалася досвідом Австрії, Словаччини, Румунії, Польщі, Угорщини, Франції та Естонії.

Плани управління річковими басейнами будуть розміщені на офіційних вебсайтах Міндовкілля, Держводагентства, басейнових управлінь та регіональних офісів водних ресурсів.