4 грудня 2024 року відбулося засідання Басейнової ради річки Тиса в місті Ужгород у Кризовому центрі Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса. У засіданні взяли участь представники влади та водогосподарських організацій області, науковці, громадські організації.
Першим питанням було розглянуто досвід РАОМС «Закарпаття – за чисте довкілля» у комплексному проектуванні водопостачання, водовідведення та очищення комунальних стоків, переробки твердих побутових відходів у громадах Закарпатської області. Володимир Суран та Іван Ніколенко розповіли про реалізацію даних проектів на території Холмківської ТГ, Чопської ТГ та Полянської ТГ.
Василь Романець, начальник управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Закарпатської обласної військової адміністрації розповів про реалізацію місцевими органами виконавчої влади програм та заходів з будівництва/реконструкції каналізаційних очисних споруд, локальних каналізаційних очисних споруд, каналізаційних насосних станцій та колекторів у населених пунктах області для зменшення скиду неочищених зворотних (стічних) вод у водні об’єкти басейну річки Тиса.
Про актуальні питання збереження поверхневих вод Закарпатської області доповів Владислав Пересоляк, голова комісії з питань сталої стратегії розвитку земельної реформи, природокористування та збереження довкілля Громадської ради при Закарпатської обласної військової адміністрації, кандидат наук з державного управління, доцент, завідувач кафедри «Геодезії, землеустрою та геоінформатики» ДВНЗ «УжНУ». Детально проаналізував основні причини посух та паводків у басейні Тиси.
Катерина Яковюк, начальник технічного відділу БУВР Тиси представила пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод у Закарпатській області на 2025 рік. План включає проектування, будівництво та реконструкцію першочергових гідротехнічних водогосподарських споруд, які забезпечують захист населення області від шкідливої дії вод.
Експертка з комунікацій з громадськістю ГС «Всесвітній Фонд Природи Україна», Олена Марушевська представила досвід реалізації «WWF Україна» природоохоронних проектів у басейні Дунаю.
Національний експерт Міжнародної комісії зі захисту річки Дунай, Олексій Ярошевич проінформував, що 1 листопада 2024 року Кабінет Міністрів України затвердив перші шестирічні плани управління річковими басейнами для 8 річкових басейнів України. ПУРБ Дунаю планується затвердити до кінця 2024 року.