За участю фахівців Держводагентства, представників ЄЕК ООН та інших організацій у форматі онлайн-конференції відбулося ХXІІ засіданні Українсько-Польської Комісії у справах прикордонних вод у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах.
Сторони заслухали звіти керівників Робочих груп, обговорили поточний стан та важливі питання українсько-польського співробітництва на прикордонних водах у сферах планування та управління водними ресурсами, протиповеневого захисту та охорони прикордонних вод від забруднення, а також гідрометеорології та гідрології.
Розглянуто та проаналізовано зміни нормативно-правової бази у сфері управління водними ресурсами та обговорено склад інституційної системи водного господарства обох країн.
Сторони провели оцінку співробітництва у рамках Меморандуму про співпрацю в сфері євроінтеграції та управління водними ресурсами, підписаного у Вроцлаві 25 жовтня 2022 року між Держводагентством та Державним Водним Господарством «Польські Води».
Польською Стороною представлено актуалізовану інформацію про проєкт LIFE «Впровадження Плану управління водними ресурсами басейну річки Вісла на прикладі басейну річки Пілиця» (LIFE Pilica), основною метою якого є розробка ефективного підходу до вирішення проблем у сфері водного господарства у басейні річки Піліца та покращення якості водних ресурсів.
Також Сторони обмінялись інформацією щодо впровадження планів управління річковими басейнами. Зокрема, Українською Стороною поінформовано учасників засідання про затвердження Кабінетом Міністрів України перших ПУРБ для 8 річкових басейнів України (Дніпра, Південного Бугу, Дністра, Дону, Вісли, річок Причорномор’я, Приазов’я та Криму).
Крім того, Українською Стороною за участі представника Секретаріату Водної Конвенції ЄЕК ООН представлено інформацію щодо зміцнення транскордонного співробітництва шляхом впровадження проєкту «Покращення інтегрованого управління річковим басейном Бугу шляхом розробки плану управління, зменшення забруднення, адaптації до зміни клімату та вдосконалення моніторингу», зокрема щодо поточного стану проєкту та фінансових аспектів його впровадження. Серед очікуваних результатів проєкту – посилення спроможності органів державної влади щодо вирішення ключових транскордонних проблем у басейні річки Буг, підвищення рівня обізнаності громадськості та залучення зацікавлених сторін до прийняття рішень, підвищення рівня знань щодо виконання моніторингу та адаптації до зміни клімату в басейні Бугу.
За результатами обговорень Сторони дійшли згоди щодо підтримки Республікою Польща у пошуку джерел фінансування заходів, передбачених проєктом.
За результатами зустрічі підготовлено та узгоджено на предмет автентичності текстів проєкт протоколу ХХІІ засідання Комісії з урахуванням пропозицій обох Сторін.