Україна переймає французький досвід управління річковими басейнами

Заступник Голови Держводагентства Віктор Канцурак у складі міжурядової делегації взяв участь у Другій Регіональній Асамблеї програми EU4 Green Recovery East у Парижі. Захід об’єднав технічних експертів країн Східного партнерства, представників Європейської комісії, міжнародних донорів, приватного сектору та громадянського суспільства. Програма візиту включала тематичні семінари з планування управління річковими басейнами, зустрічі високого рівня з французькими водними інституціями, а також практичні ознайомчі візити до Паризького регіону та басейну Артуа–Пікардія для вивчення передового досвіду інтегрованого управління водними ресурсами.

Держводагентство є одним із ключових партнерів програми EU4Green Recovery East в Україні, яка фокусується на підтримці «зеленого» відновлення. Основними векторами нашої співпраці є впровадження європейського моніторингу вод, підтримка планів управління річковими басейнами, посилення транскордонної співпраці по річках Дністер та Прут, а також інтеграція Нітратної та Паводкової директив ЄС. Зазначимо, що Перша Регіональна асамблея програми відбулася у 2025 році, а нинішні заходи дозволяють прискорити адаптацію українського водного сектору до стандартів Європейського Союзу.

Довідка: Програма EU4Green Recovery East спрямована на підтримку зеленого відновлення в країнах Східного партнерства через розвиток циркулярної економіки, зменшення рівня забруднення довкілля та модернізацію управління водними ресурсами.