Про це йдеться на Фейсбук-сторінці WWF-Україна. У повідомленні зазначається, що визначення споруд, які потрібно демонтувати чи адаптувати, щоб річки знову стали вільнотекучими й екосистеми відновилися, — це наступний етап масштабного дослідження WWF-Україна спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Загалом у басейнах річок Прут та Сірет було виявлено майже 60 перешкод (ми про це писали 25.11.2024 р.). Це застарілі або напівзруйновані споруди, які колись використовувалися для регулювання потоку води та зрошення. Сьогодні вони блокують вільну течію річок і негативно впливають на місцеву водну екосистему.
Більше того, ці конструкції створюють загрозу для місцевих громад: через їхню зношеність підвищується ризик руйнування і виникнення небезпечних ситуацій, погіршується гідроморфологічний стан річок.
Журналісти Суспільне Чернівці розповідають більше про цей важливий проєкт: як фахівці планують відновлювати вільну течію річок та як місцева громада ставиться до подібних ініціатив.
Переглянути ТВ-сюжет можна за посиланням.