За законопроєкт №0309 про ратифікацію угоди між урядами України та Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови за основу та у цілому проголосували сьогодні, 8 травня, 338 народних депутатів на пленарному засіданні Верховної Ради.
Голосування по фракціям:
Слуга – 210
ЄС – 23
Батьківщина – 22
За життя – 18
Голос – 12
Відновлення – 12
За майбутнє – 10
Довіра – 18
Позафракційні – 13
“Ця угода зміцнює стратегічне партнерство між сторонами для довгострокової відбудови та модернізації України у відповідь на великі руйнування, спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, та у прагненні до мирної, суверенної та стійкої України”, – йдеться в документі.
Внески у фонд робитимуть спільно США та Україна. При цьому США робитиме свій внесок шляхом надання Україні військової допомоги або іншими способами за своїм бажанням.
Україна робитиме внески у фонд шляхом виділення частини доходів з бюджету, які надійшли за рахунок рентних платежів за надрокористування та видачі ліцензій на видобуток корисних копалин.
Після ратифікації угоди про створення фонду будуть ще два договори: Угода про обмежене партнерство й Угода, яка визначає принципи функціонування фонду.
Ці нові угоди будуть не міжурядового рівня (тому ратифікація більше не знадобиться), а комерційного характеру між двома юридичними особами: Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку США (DFC) та українською Агенцією з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП).