Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України станом на 27.11.24, 08:00

Український гідрометеорологічний центр повідомляє, що протягом минулої доби, внаслідок слабких дощів та танення снігу, спостерігалися підвищення рівнів води у верхів’ї Дністра, його гірських притоках, річках суббасейну Прута, Сіреті та річках суббасейну Тиси на 1-12 см, без негативних наслідків. На Дністрі, нижніх ділянках його гірських приток, його рівнинних притоках, рівнинній частині Тиси, нижніх ділянок річок Уж і Латориця рівні води знизилися на 1-5 см, на одамбованих ділянках Тиси і Латориці біля Чопа на 10-20 см за добу.

Продовжувалося формування другої хвилі паводку з підвищеннями рівнів води на 1-3 см за добу на пригирловій ділянці Прип’яті (зона ЧАЕС) та на притоці Десни р. Сейм, а на Верхньому Дніпрі (пост Неданчичі) з утриманням рівня води без змін впродовж трьох діб на максимальних позначках паводку із загальною висотою підвищення 0,7 м, без негативних наслідків.

Триває ріст рівнів води на Десні, окремих ділянках річок Середнього і Нижнього Дніпра, на ділянці Сіверського Дінця Зміїв-Ізюм (Харківська обл.) на 1-4 см, без негативних наслідків.

На решті рівнинних річок країни спостерігався малозмінний рівневий режим з незначними коливаннями в межах 1-5 см, на зарегульованих ділянках р. Ятрань (притока Південного Бугу) на 37 см за добу, на багатьох ділянках річок рівні води утримувалися без змін.

На р. Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець, у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.) перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,99 м.

На окремих ділянках гірських приток Дністра, Сіреті, річок Київської та Житомирської областей, верхніх ділянках приток Прип’яті рр. Горинь та Случ і її притоці р. Смілка, верхніх ділянках р. Ворскла (суббасейн Середнього Дніпра) рівні води утримуються близькими до найнижчих меженних за багаторіччя, а на притоці Прип’яті р. Турія (Волинська обл) – нижчий за нього.

На окремих ділянках річок суббасейнiв Прип’яті (Волинська, Рівненська Житомирська обл.), Середнього і Нижнього Дніпра (Київська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Харківська обл.) утримуються ділянки стоячої води, а у верхів’ї р. Оріль (суббасейн Нижнього Дніпра, Харківська обл.) стояча вода у руслі вкрилася тонким льодоставом.

Протягом минулої доби спостерігалося послаблення та танення льодових явищ на річках суббасейну Прип’яті у Волинській області та в Карпатському регіоні, де вони утримуються лише на водозборі річок Прута і Сіреті у вигляді заберегів.

На решті рівнинних річок країни льодові явища утримувалися: у верхів’ї притоки Прип’яті р. Уборть (Житомирська обл.), у басейні Південного Бугу (Вінницька обл.), на річках суббасейну Середнього Дніпра і Нижнього Дніпра (Київська, Черкаська, Полтавська та Харківська обл.) та на притоці Сіверського Дінця р. Лопань (Харківська обл.) у вигляді заберегів та ділянок з неповним льодоставом.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 477 см до 444 см, а на 8 год 27 листопада становив 457 см над “0” поста (91,57 м БС). Температура води на 8 год 27 листопада становила 2,3 град. С.

Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 26 листопада дорівнював 19,973 куб.км (вільна ємність – 5,685 куб.км).