Протягом минулих трьох діб на річках країни утримувався режим зимової межені. Внаслідок процесів льодоутворення та зажорів льоду спостерігалися різкі коливання рівнів води на Десні (Чернігівська, Київська обл.), Дністрі та його ділянці Заліщики-верхів’я Дністровського водосховища (Львівська, Тернопільська, Чернівецька обл.), його притоках рр.Смотрич, Коропець та Стрий (Хмельницька, Львівська, Тернопільська обл.), рр. Пилипець, Студений, Стара, Латориця (пост Чоп), у верхів’ї Боржави та в нижній течії Ужа (Закарпатська обл.) – на 0,1-0,4 м, без негативних наслідків.
Внаслідок водогосподарської діяльності, на р.Ятрань (притока Південного Бугу) та р.Гнилоп’ять (притока Тетерева у Житомирській обл.) відмічався спад рівнів води у межах 0,4-0,9 см, без негативних наслідків.
На решті річок України рівні води переважно знижувалися на 1-10 см за добу з утриманням без змін на багатьох ділянках.
На річках та водосховищах країни (крім української ділянки Дунаю) тривало посилення льодових явищ від заберегів, шуги, льодоходу до неповного та суцільного льодоставу з поступовим наростанням льодового покриву.
На р.Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець, у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.) перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,86 м.
Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 466 см до 433 см, а на 8 год 24 лютого становив 441 см над “0” поста (91,41 м БС). Температура води на 8 год 24 лютого становила 0,3 град. С, на річці спостерігається льодовий покрив з ополонками, лід штучно зруйновано.
Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 23 лютого дорівнював 19,147 куб.км (вільна ємність – 6,511 куб.км).