Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України станом на 22.04.2025

Протягом минулих трьох діб, внаслідок значних дощів, на ділянці Дністра Роздол-Галич, його притоках в Івано-Франківській області, на Пруті та його притоках спостерігались підвищення рівнів води на 0,2-1,0 м над передпаводковими у межах русел річок та без негативних наслідків. Станом на ранок 21 квітня триває добігання води по руслу на ділянці Дністра Нижнів-Заліщики на 0,2-0,7 м, без негативних наслідків. На решті річок Карпатського регіону рівні води знижувалися на 2-20 см; на річках Луква, Бистриця-Надвірнянська, Бистриця-Солотвинська (притоки Дністра), ділянці Прута Татарів-Коломия рівні води знижувалися більш інтенсивно – на 0,3-0,6 м, без негативних наслідків.

Тривав поступовий розвиток водопілля на Верхньому Дніпрі (пост Неданчичі) та Десні в межах країни з переважанням підвищення рівнів води на 1-3 см за добу. На притоці Десни р. Снов (Чернігівська обл.) сформувався максимум водопілля висотою 1,0 м, що супроводжувалося незначним затопленням заплави. На решті приток Десни переважали зниження рівнів води на 1-2 см. На гирловій ділянці Прип’яті (зона ЧАЕС) рівні води утримуються на максимумах водопільної хвилі висотою 0,3 м.

На притоках Середнього і Нижнього Дніпра (річки Самара та Оріль) рівні води утримуються на максимальних відмітках дуже низького водопілля висотою 0,2-0,5 м. На річках Сула, Псел та Ворскла максимуми водопілля пройшли в другій декаді квітня висотою 0,2-0,5 м, без негативних наслідків.

Внаслідок водогосподарської діяльності, спостерігалися різкі коливання рівнів води на зарегульованих ділянках Південного Бугу та його притоці р.Синюха, річках Рось, Тясмин (суббасейн Середнього Дніпра) на 0,1-0,3 м, без негативних наслідків.

На решті річок рівнинної території країни переважав спад рівнів води на 1-6 см за добу та на багатьох ділянках рівні води утримувалися без змін.

На р. Інгулець: внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець, у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.) перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,93 м; внаслідок скидів з вище розташованого водосховища, в створі поста Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.) утримується початковий вихід води на заплаву.

Утримуються ділянки стоячої води на: р. Вижівка (суббасейн Прип’яті), р. Вільшанка (суббасейн Середнього Дніпра) та рр. Мала Терса, Мокра Сура та верхніх ділянках р. Самара (суббасейн Нижнього Дніпра).

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 499 см до 457 см, а на 8 год 22 квітня становив 470 см над “0” поста (91,70 м БС). Температура води на 8 год 22 квітня 11,0 град. С.

Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 21 квітня дорівнював 21,266 куб.км (вільна ємність – 4,392 куб.км).