Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України станом на 10.02.2025 р.

Протягом минулих трьох діб різких змін у гідрологічному режимі річок не спостерігалось. Продовжувалось формування паводкових хвиль на Верхньому Дніпрі та окремих ділянках Десни в межах країни з утриманням рівнів води на максимальних відмітках, без загрози негативних наслідків. На ділянці Десни Розльоти-Чернігів та її притоці р. Снов завершилось формування паводкової хвилі загальна амплітуда якої становила 0,9-1,3 м.

На українській ділянці Дунаю, внаслідок добігання з зарубіжної його частини, рівні води підвищувались на 6-11 см за добу, без негативних наслідків.

На решті річок країни спостерігався малозмінний рівневий режим: рівні води переважно знижувались на 1-6 см, на багатьох ділянках утримувались без змін; на річках Карпатського регіону коливання рівнів води становило 1-18 см.

Внаслідок водогосподарчої діяльності, різкі коливання рівнів води спостерігалися на зарегульованих ділянках Південного Бугу, його притоках рр. Синюха, Ятрань, окремих притоках Середнього і Нижнього Дніпра рр. Гнилоп’ять, Рось, Тясмин, Інгулець в межах 11-58 см за добу, без негативних наслідків.

Тривало відновлення та посилення льодових явищ у вигляді заберегів, шуги до встановлення неповного та суцільного льодоставу на більшості рівнинних річок (крім української ділянки Дунаю), на водосховищах дніпровського каскаду (крім Дніпровського водосховища), гірських ділянках річок Карпатського регіону.

На р. Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець, у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.) перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,76 м.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 455 см до 437 см, а на 8 год 10 лютого становив 435 см над “0” поста (91,35 м БС). Температура води на 8 год 10 лютого становила 0,9 град. С.

Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 9 лютого дорівнював 19,709 куб.км (вільна ємність – 5,949 куб.км).