Протягом минулої доби, внаслідок помірних та значних опадів, відмічались підвищення рівні води на Дністрі та його притоках, на річках суббасейнів Сірета, Прута на 0,1-0,7, інтенсивніші підвищення спостерігались у верхів’ї Дністра, нижній ділянці його р. Стрий та на р. Бистриця на 1,0-1,5 м, без загрози негативних наслідків, повідомляє УкрГМЦ. На Тисі біля Чопа, внаслідок добігання води по руслу, продовжувалось підвищення рівня води на 14 см за добу, на решті ділянок річок суббасейну Тиси – відбувався спад рівнів води до 26 см за добу.
Продовжувався поступовий розвиток весняного водопілля на Верхньому Дніпрі (пост Неданчичі), Десні, її притоці р. Снов (в межах країни) переважно з підвищенням рівнів води на 1-4 см за добу, з поступовим збільшенням шару заплави в створі поста р. Снов – Сновськ.
Внаслідок продовження випадіння дощів, на більшості річок країни спостерігався ріст рівнів води на 1-12 см, на р. Лопань у районі смт Козача Лопань (Харківська обл.) вода утримується (за даними відомостей небезпечних гідрологічних явищ) на понижених ділянках заплави.
На українській ділянці Дунаю, внаслідок добігання паводку із зарубіжної ділянки річки, триває формування максимумів паводкової хвилі висотою 1,5 м (пост Рені) та 0,5-0,9 м (Ізмаїл-Вилкове), без загрози негативних наслідків.
Внаслідок водогосподарчої діяльності, різкі коливання рівнів води спостерігалися на зарегульованих ділянках Південного Бугу, його притоках рр. Велика Вись, Ятрань, на р. Тясмин (суббасейн Середнього Дніпра), р. Західний Буг (пост Литовиж) в межах 0,2-0,3 м за добу, без негативних наслідків.
Утримуються ділянки стоячої води: на р. Вижівка (суббасейн р. Прип’ять), рр. Вільшанка, Супій (суббасейн Середнього Дніпра) та рр. Мала Терса, Мокра Сура та верхніх ділянках р. Самара (суббасейн Нижнього Дніпра).
На р. Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець, у створі поста Олександро-Степанівка (Кіровоградська обл.) перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 0,9 м.
Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 480 см до 453 см, а на 8 год 3 квітня становив 469 см над “0” поста (91,69 м БС). Температура води на 8 год 3 квітня 7,6 град. С.
Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 2 квітня дорівнював 20,315 куб.км (вільна ємність – 5,343 куб.км).