Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України 14.10.2024 р.

12-14 жовтня сформувався швидкоплинний дощовий паводок на більшості гірських приток Дністра в межах Львівської області та річках суббасейну Тиси висотою до 0,6 м, на Ужі (притока Тиси в західній частині Закарпатської області) – до 1,0 м, без негативних наслідків.

На ранок 14 жовтня, внаслідок добігання води по руслу, тривало формування максимумів паводкової хвилі на ділянці Дністра Нижнів-Заліщики та Тисі біля м. Чоп із добовим ростом рівнів води на 2-34 см, без загрози негативних наслідків. На решті річок Карпатського регіону рівні води знижувались на 1-25 см за добу.

Внаслідок дощів, які пройшли 12-14 вересня, на більшості рівнинних річок країни спостерігались підвищення рівнів води з добовою інтенсивністю 1-7 см, у суббасейні Десни тривав ріст рівнів води до 17 см за добу, без негативних наслідків.

На українській ділянці Дунаю завершилось формування піків паводку, що розпочався 22-23 вересня, внаслідок добігання по течії із зарубіжної ділянки: загальна амплітуда підвищень по постах становила: Рені 2,5 м, Ізмаїл 1,4 м, Кілія 0,7 м, Вилкове 0,3 м. Паводок проходив у межах русла та без негативних наслідків.

На окремих ділянках річок країни рівні води утримуються близькими до найнижчих меженних за багаторіччя, а на притоці Прип’яті р. Турія, у верхів’ї р. Ворскла (суббасейн Середнього Дніпра), притоці Орелі р. Берестова (суббасейн Нижнього Дніпра) та притоці Сіверського Дінця р. Казений Торець – спостерігаються нижчими за них. На пригирловій ділянці Десни біля поста Літки (Київська область) рівень води утримується на найнижчих відмітках за весь період спостережень.

На р. Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець та зміни режиму роботи водосховищ, у створі поста Олександро-Степанівка перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 1,26 м.

На рівнинних річках країни спостерігається заростання русел водною рослинністю різної інтенсивності. На окремих ділянках приток Прип’яті (Волинська обл.), річках Середнього, Нижнього Дніпра (Житомирська, Київська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Дніпропетровська обл.) та приток Сіверського Дінця (Донецька обл.) утримуються ділянки стоячої води; на р. Стугна (суббасейн Середнього Дніпра, Київська обл.) 13 вересня відновився стік; у верхів’ї р. Оріль (суббасейн Нижнього Дніпра, Харківська обл.) відмічається пересихання русла.

Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 465 см до 435 см, а на 8 год 14 жовтня становив 442 см над “0” поста (91,42 м БС). Температура води на 8 год 14 жовтня становила 14 град. С.

Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 13 жовтня дорівнював 21,609 куб.км (вільна ємність – 4,049 куб.км).

Огляд гідрологічного режиму водних об’єктів України сформовано на базі даних автоматичних гідрологічних постів Українського гідрометеорлогічного центру ДСНС України.