Протягом минулих трьох діб сформувались максимальні рівні невисокого дощового паводку на більшості річок Закарпатської області, у верхів’ї Дністра, його притоках у Львівській області та на річках суббасейну Прута, Сірету висотою 0,1-0,7 м, на Тисі біля м. Хуст, на Латориці, середніх та нижніх ділянках річок Ріка, Стара та р. Стрий нижче с. Ясениця (Львівська обл.) – 0,8-2,0 м, на ділянці р. Боржава біля гідрологічного поста Верхні Ремети – 3,0 м.
6-7 жовтня тривали підвищення рівнів води на ділянці Дністра Роздол-Галич добовою інтенсивністю 0,2-0,8 м, на окремих ділянках його приток в Івано-Франківській області та на ділянці Прута Коломия – Чернівці – 0,1-0,3 м, без загрози негативних наслідків. Внаслідок добігання паводкових вод, на Тисі біля Чопа відбувався ріст рівнів води на 0,4-0,7 м за добу, без загрози негативних наслідків. Станом на 8 годину 7 жовтня дощі зумовили відновлення підвищення рівнів води на окремих ділянках річок Закарпатської області (Ріка, Латориця, Тур’я, Лютянка) на 1-28 см за добу, без загрози негативних наслідків. На решті річок Карпатського регіону переважали зниження рівнів води до 26 см за добу, на рр. Стара, Боржава – на 38-84 см.
Протягом минулих трьох діб, внаслідок дощів, відмічались підвищення рівнів води на більшості рівнинних річок країни (крім суббасейнів Нижнього Дніпра та Сіверського Дінця) добовою інтенсивністю 1-12 см, без загрози негативних наслідків. На річках суббасейнів Нижнього Дніпра та Сіверського Дінця спостерігався малозмінний режим осінньої межені з переважанням спаду рівнів води на 1-5 см за добу та утриманням їх без змін на більшості ділянок.
Продовжувався ріст рівнів води на українській ділянці Дунаю з добовою інтенсивністю 4-12 см, внаслідок добігання паводкових вод з зарубіжної частини басейну річки.
На окремих ділянках річок країни рівні води утримуються близькими до найнижчих меженних за багаторіччя, а на притоці Прип’яті р. Турія, річках суббасейну Середнього Дніпра (рр. Трубіж, Недра, Тясмин, у верхів’ї р. Ворскла), притоці Орелі р. Берестова (суббасейн Нижнього Дніпра) та притоці Сіверського Дінця р. Казений Торець – спостерігаються нижчими за них. На пригирловій ділянці Десни біля поста Літки (Київська область) рівень води утримується на найнижчих відмітках за весь період спостережень, за минулу добу рівень води не змінився.
На р. Інгулець, внаслідок роботи каналу Дніпро-Інгулець та зміни режиму роботи водосховищ, у створі поста Олександро-Степанівка перевищення відмітки виходу води на заплаву становить 1,04 м.
На рівнинних річках країни спостерігається заростання русел водною рослинністю різної інтенсивності. На окремих ділянках приток Прип’яті (Волинська обл.), річках Середнього, Нижнього Дніпра (Житомирська, Київська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Дніпропетровська обл.) та приток Сіверського Дінця (Донецька обл.) утримуються ділянки стоячої води; на р. Стугна (суббасейн Середнього Дніпра, Київська обл.) та у верхів’ї р. Оріль (суббасейн Нижнього Дніпра, Харківська обл.) відмічається пересихання русла.
Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста “Метро” за минулу добу змінювався від 466 см до 439 см, а на 8 год 8 жовтня становив 447 см над “0” поста (91,47 м БС). Температура води на 8 год 8 жовтня становила 15 град. С.
Об’єм води у каскаді Дніпровських водосховищ (без Каховського вдсх.) станом на 7 жовтня дорівнював 21,546 куб.км (вільна ємність – 4,112 куб.км).