Укргазвидобування закінчило спорудження нової розвідувальної свердловини №206 глибиною 6 100 м на Березівському родовищі у Харківській області. Її добовий дебіт становить понад 250 тис. м3 природного газу.
«Складна геологічна структура та великі глибини зробили цей проєкт ще одним викликом для компанії, з яким ми впоралися. Свердловина не лише дала значний промисловий приплив газу, але також підтвердила продуктивність газоносного покладу на великій глибині. Це приклад того, яку роботу зробили наші геологи, резервуарники та розробники для дорозвідки й підвищення ефективності видобутку на «старих» родовищах. Досвід надглибокого буріння ми плануємо масштабувати на низку інших родовищ у межах нашої програми «Тризуб». Це один із напрямів, який дасть змогу Україні перейти від статусу-кво до нарощування видобутку», – зазначив Андрій Фаворов, директор з інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу України.
Березівське родовище розробляють із 1983 року. Відтоді з нього видобули близько 16 млрд м3 газу – 65% від початкового обсягу вуглеводнів. Для ефективного вилучення залишкових запасів на значних глибинах Укргазвидобування провело сейсмічні дослідження за методикою 3D та уточнило геологічну модель родовища. Відповідно до отриманих даних спланували обсяги буріння розвідувальних та експлуатаційних свердловин.
За результатами буріння розвідувальної свердловини №206 Березівського родовища вдалося підтвердити продуктивність газоносного покладу й отримати промисловий приплив газу обсягом 250 тис. м3 на добу. Приріст розвіданих запасів складе понад 500 млн м3 блакитного палива. Буріння відбувалося впродовж року силами зовнішнього бурового підрядника – Xinjiang Beiken Energy Engineering Co.
Наразі на Березівському родовищі закінчують буріння ще однієї розвідувальної свердловини глибиною 6 000 м. Роботи виконують працівники власного бурового підрозділу – «Укрбургазу».
Нагадаємо, у лютому Укргазвидобування презентувало нову програму нарощування видобутку газу «Тризуб». В її основі три перспективні напрями: надглибоке буріння, освоєння покладів газу зі щільних порід і морського шельфу. Разом із тим компанія продовжить працювати з наявним портфелем родовищ і досліджувати нові ділянки для підтримання базового видобутку.