2024-05-13

За ухилення від сплати податків судитимуть службових осіб ПрАТ «Полтавський ГЗК»

Детективи Бюро економічної безпеки України викрили службових осіб ПрАТ «Полтавський ГЗК» в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та видачі завідомо неправдивих офіційних документів.

Компанія входить до групи Ferrexpo plc та є одним з найбільших світових виробників високоякісних окатків й платником рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. 

Під час досудового розслідування детективи БЕБ встановили, що Голова правління гірничо-збагачувального комбінату за попередньою змовою з головним бухгалтером вносили неправдиві відомості в офіційні документи підприємства, зокрема щодо нарахування плати за користування надрами родовища залізних руд. У податкових деклараціях підприємства відображався обсяг та вартість товарної продукції у вигляді руди дробленої, тобто без процесу збагачення, що значно впливає на вартість рентних платежів. Таким чином вони занизили податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами, що призвело до ненадходження понад 1,2 млрд грн в Державний бюджет України. 

Детективи Бюро економічної безпеки України повідомили про підозру Голові правління та головному бухгалтеру ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» за ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України (ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та у видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб).