2021-06-08

Відбулося засідання Комітету ФРУ з надрокористування

На засіданні Комітету з надрокористування Федерації роботодавців України, що відбулося 7 червня 2021 року було обговорено актуальні питання бізнесу та законодавчі зміни у сфері надрокористування в 2021 році. 

До обговорення долучилися керівники компаній-членів ФРУ, представники Держпраці, Міндовкілля, галузевих об’єднань надрокористувачів та голова Держгеонадр.

Серед питань, які обговорили учасники засідання, такі: законодавчі зміни у галузі надрокористування, заплановані на 2021 рік – законопроєкт № 4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування»; підготовка ділянок надр для винесення їх на аукціон; створення сприятливих умов для залучення інвесторів.

За результатами зустрічі ФРУ сформувала пропозиції до законопроєкту, які надасть до Верховної Ради України для їх урахування при підготовці документу до другого читання.

Учасники засідання відзначили позитивну динаміку змін, яку впроваджує Держгеонадра, зокрема стосовно удосконалення норм законодавства у сфері надрокористування. Проведення прозорих аукціонів та створення відкритих пропозицій для виставлення на електронні торги назвали важливою практикою, яка сприяє ефективні роботі підприємств-членів Федерації.