Уряд визначив стратегічно важливі об’єкти державного і комунального майна

02 березня Президент України Петро Порошенко підписав новий Закон "Про приватизацію державного і комунального майна" №7066, який Верховна рада прийняла 18 січня 2018 року.

Відповідно до цього Закону Урядом було визначено ряд підприємств та установ, які не підпадають під приватизацію, оскільки є стратегічно важливими для держави, а саме: ДРГП "Причорномор", ДНВП "Геоінформ", ДП "Українська геологічна компанія", КП "Південукргеологія", Український державний геологорозвідувальний інститут (УкрДГРІ), ДГП "Укргеофізика". Дані об’єкти входять до сфери управління Держгеонадр.

Хочемо зазначити, що згідно з Законом "Про приватизацію державного і комунального майна" є декілька новацій – об'єкти малої приватизації будуть продаватися шляхом відкритого інтернет-аукціону, що дозволить розширити коло потенційних покупців і збільшити прозорість процесів.

Об'єкти великої приватизації в обов'язковому порядку будуть реалізовуватися тільки з залученням радників. У ході прийому заявок передбачено проведення ретельної перевірки документів, в тому числі на предмет походження коштів.

Особи, які будуть пов'язані з країною-агресором не допустять до аукціону, але законом передбачена можливість для покупців-нерезидентів здійснювати оплату за придбані об'єкти приватизації не тільки в українській гривні, а й у вільно конвертованій валюті.

Крім того, новий власник на час приватизації отримує імунітет від спроб старих боржників отримати активи підприємства за ініціювання процедури банкрутства.

Очікується, що Уряд застосує всі заходи спрямовані на завершення в 2018 році процесів приватизації великих об'єктів, визначених Фондом держмайна.

Довідково.

ДГРП «Причорномор» – єдине підприємство в Україні, що здійснює морські сейсморозвідувальні роботи, зокрема, науково-дослідницьке судно «Пошуковець» восени 2017 тричі виходило для здійснення геолого-геофізичних досліджень.

Державне геофізичне підприємство «Укргеофізика» – найбільша організація з проведення геофізичних робіт на нафту та газ. З використанням матеріалів ДГП «Укргеофізика» відкрито понад 300 родовищ різних видів корисних копалин (нафта, газ, вугілля та ін.).

ДКЗ України проводить державну експертизу матеріалів геолого-економічної оцінки запасів родовищ корисних копалин, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що входять до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення.

ДНВП «Геоінформ» – «геологічна бібліотека» всієї України. На офіційному сайті ДНВП «Геоінформ України» у публічному доступі знаходиться безоплатна геологічна інформація.

ДП "Українська геологічна компанія" – здійснює геологічні, геофізичні гідрогеологічні роботи, буріння свердловин на воду, пошуково-розвідувальне буріння тощо на всій території України.

КП "Південукргеологія" –  здійснює комплекс робіт з пошуків, розвідки та промислової оцінки родовищ корисних копалин.

Український Державний геологорозвідувальний інститут (УкрДГРІ) – єдина в Україні науково-дослідна установа, що здійснює науковий супровід усіх стадій геологорозвідувальних робіт на всі види корисних копалин.