2012-04-12

Уряд має намір збільшити видобуток нафти за рахунок розробки площі Суботіна на шельфі Чорного моря та родовищ у Єгипті

Уряд працює над збільшенням обсягів власного видобутку нафти, в першу чергу, за рахунок розробки нафтової площі Суботіна на українському шельфі Чорного моря та родовищ у Єгипті, де НАК «Нафтогаз України» працює на умовах концесії.

Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко в ефірі програми «Шустер LIVE» на телеканалі «Перший національний» 6 квітня 2012 року.

«Україна виробляє 4 млн. тонн нафти, а потребує 15 млн. тонн. Тому завдання будь-якого уряду – збільшити власний видобуток. Цього року ми починаємо буріння на основному родовищі в Чорному морі – на площі Суботіна. Ми збільшуємо видобуток у Єгипті, де отримали ще два нафтових блоки», - сказав Міністр.

Як повідомлялося раніше, 7 лютого 2012 року відбулося підписання двох Концесійних угод між Арабською Республікою Єгипет (АРЄ), ДП «ЗАКОРДОННАФТОГАЗ» НАК «Нафтогаз України» та державною холдинговою нафтовою компанією «Гануб Ель-Ваді» на проведення розвідки, розробки та експлуатації родовищ нафти і газу на територіях «Ваді Ель-Махаріс» (WADI EL MAHAREETH) та «Ваді Ель-Махаріс Південь» (SAUTH WADI EL MAHAREETH) у Східній пустелі Єгипту.

Видобувні ресурси нафти блоків WADI EL MAHAREETH та SOUTH WADI EL MAHAREETH, за оцінкою ДП «Науканафтогаз», підтвердженою висновком Державної комісії України по запасах, складають не менше 244,42 млн тонн і 119,4 млн тонн відповідно (разом 363,82 млн тонн), що перевищує ресурсну базу суходолу України в 4,5 рази.

Прес-служба Міненерговугілля