2007-10-08

Україна – Угорщина: протипаводковий захист

4 та 5 жовтня в Ужгороді проходив проміжковий семінар проекту “Розробка українсько-угорських комплексних планів протипаводкового захисту, розвитку водного господарства та оновлення заплавних територій у регіоні Берег і басейні р. Боржава”. Учасниками семінару стали представники Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області, ОДА, а також Закарпатський облводгосп та інші партнери Проекту.

Нагадаємо, що упровадження Проекту розпочалося в липні 2006 року і діяльність його зосереджена на території Іршавського та Берегівського районів Закарпатської області. Значна частина заходів, що здійснюються в рамках даного Проекту, відбуватиметься також на угорській території регіону Берег. Не новина, що Закарпатська область за своїм географічним положенням та кліматичними умовами належить до зони розвинутої дощової активності, що на рівні з іншими несприятливими факторами – гідрометеорологічними, геолого-орографічними, гідрологічними і антропогенними – є причиною формування паводків, тому їх неможливо уникнути, а потрібно від них захищатися. Проект спрямований на реалізацію структурного методу захисту, який включає в себе будівництво водозахисних дамб, берегоукріплень, польдерів, акумулюючих ємностей та інших гідроспоруд, без яких не можна обійтись, захищаючи той чи інший населений пункт, сільськоугіддя та інші життєво важливі об’єкти людської діяльності. Згідно Проекту, у районах, де передбачається будівництво ємностей, місцевому населенню будуть забезпечені умови для випасання худоби та сінокосів шляхом збереження необхідних площ заплавних лук, а також можливість страхування врожаїв на випадок їх знищення паводками.

Наразі спеціалістами проаналізовано грунтово-кліматичні умови регіону, проведено агрохімічне обстеження, визначено сучасний стан земель сільськогосподарського використання на українській території дії Проекту, а також досліджено готовність населення до впровадження ряду протипаводкових заходів у басейнах річки Боржава та Берегівській меліоративній системі.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища України