2007-11-08

Україна. Розробляється «Стратегія використання підземних вод в Україні»

Держгеолслужба ініціювала розробку «Стратегії використання підземних вод в Україні». Про це було повідомлено на нещодавньому засіданні колегії ДГС. Робота виконуватиметься спільними зусиллями фахівців Держгеолслужби, УкрДГРІ та НАН України.

Мета Стратегії – обґрунтування шляхів геолого-економічної і екологічної оптимізації використання підземних вод в Україні, а також розробка підходів до геолого-економічного аудиту родовищ нерозподіленого фонду задля визначення необхідних обсягів їх довивчення й подальшого використання.

Крім того, на думку академіка-секретаря Відділення наук про Землю НАН України В’ячеслава Шестопалова, необхідно окремо виділити родовища підземних вод підвищеної якості. «Це головний наш резерв і ми повинні його враховувати і обов`язково виділити в осібну групу родовищ. Хотів би вам сказати, що в останні роки в Росії і в Японії ведуться дуже великі роботи щодо виявлення активованих чи структурованих вод, що мають дуже великий вплив на стан здоров`я людей. Я думаю, що й ми в змозі зробити такі роботи, а це означає, що треба змінити підходи до пошуку підземних вод, активізувавши вивчення мінерального складу гірського масиву, де циркулюють підземні води. Це, я вважаю, піонерський підхід, але дуже важливий, оскільки дасть нам можливість виявити дуже цінні для водопостачання родовища підземних вод», – відзначив академік.

В.Шестопалов також наполягає на важливості розробки в рамках Стратегії програми щодо водопостачання в умовах надзвичайних ситуацій за рахунок підземних вод: «Я думаю, що нам уже потрібно розпочинати розробляти таку програму, це дуже важливо, – говорить учений. – Адже нам необхідно врахувати всі можливі сценарії надзвичайних ситуацій, що виникають у гірничодобувних регіонах, біля АЕС, хімічних комбінатів і таке інше, і розробити цю програму так, аби у випадку надзвичайних ситуацій водопостачання за рахунок підземних вод було стовідсотково забезпечене».

Продуктивний горизонт