2021-09-14

Україна поділилася досвідом реалізації проєктів критичної сировини зі світовою спільнотою

13 вересня розпочалася Шоста наукова конференція «Енергетична безпека – основи та перспективи розвитку». Захід проходить у Польщі на базі Жешувського технологічного університету. Організаторами конференції є Інститут енергетичної політики І. Лукасевич, за підтримки НАТО. Серед учасників – провідні науковці та експерти галузі, представники державних інституцій і неурядових організацій, енергетичні компанії.

Про досвід реалізації проєктів критичної сировини в Україні та синергії побудови елементів сталих ланцюжків їх постачання між стратегічними партнерами розповів голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. 

За словами Опімаха, в Україні наявні 20 з 30 критичних копалин, що містяться в переліку критичних для ЄС, а саме літій, титан, цирконій, тантал, ніобій, нікель, кобальт та інші. Служба запрошує іноземних інвесторів розвідувати та розробляти ділянки надр з покладами критичної сировини шляхом участі в електронних аукціонах, а також долучатися до діючих проєктів на вже заліцензованих об’єктах через бізнес-партнерство.

Співрозмовники домовилися про підтримання контактів і запланували найближчим часом провести онлайн-вебінар для ознайомлення з потенціалом українських надр і шляхами доступу до геологічної інформації.

Реалізація проєктів у галузі критичної сировини та батарей за підтримки міжнародних інвестицій дозволить Україні інтегруватися в сучасні високотехнологічні процеси з видобутку, збагачення та виготовлення «металів майбутнього» для забезпечення сталого «зеленого переходу».