2007-09-04

Україна. Податкова Сумщини виявила факт незаконного видобутку газового конденсату

Володіння та користування природними ресурсами – виключне право Українського народу, яке охороняється Законом. На тих, хто його порушує, намагаючись збагатитися за рахунок держави, чекає кримінальна відповідальність – переконані в управлінні податкової міліції.

Днями працівники податкової міліції виявили факт незаконного видобутку газового конденсату із свердловини у Липово-Долинському районі.

Виробничу діяльність по геологічному вивченню і дослідно-промисловій розробці однієї зі свердловин Липово-Долинського району, посадові особи київського підприємства розпочали наприкінці 2004 року. Видобуток і реалізація вуглеводної сировини проводились на підставі спеціального дозволу Міністерства охорони навколишнього середовища України на користування надрами.

10 липня п. р. термін дії ліцензії, що надавала право проводити газовидобувні роботи, скінчився. Про розірвання договору оренди свердловини та відсутність об’єкту оподаткування для нарахування рентних платежів керівництво київського підприємства завчасно повідомило місцеву податкову інспекцію. Проте, як з’ясували оперативники податкової міліції, видобуток і реалізація газового конденсату фактично не припинялись жодного дня з моменту розірвання договору.

За попередніми підрахунками після закінчення терміну дії ліцензії на здійснення дослідно-промислової розробки родовища, підприємство незаконно видобуло понад 380 кубометрів газового конденсату та відвантажило 237 тонн вуглеводної сировини на загальну суму майже 800 тисяч гривень.

Цей факт підтверджено документами первинного обліку підприємства, копіями накладних на відпуск вуглесировини, а також іншими речовими доказами, які були знайдені на місці видобутку конденсату.

За фактом незаконного видобутку корисних копалин та заволодіння державним майном в особливо великих розмірах прокуратура області порушила кримінальну справу.

ДПА в Україні