2009-03-30

Україна. НАК «Нафтогаз України» розпочала буріння першої свердловини в ОАЕ

Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» в ході реалізації проекту з розвідки та розробки родовищ вуглеводнів на території емірату Аль-Фуджейра (ОАЕ) 29 березня 2009 року розпочала буріння першої пошукової свердловини Hamad-1 на суходолі в рамках Контракту про пайовий розподіл продукції, укладеного між Урядом емірату Аль-Фуджейра, НАК «Нафтогаз України» та «Naftogaz Middle East L.L.C.», повідомляє прес-центр НАК «Нафтогаз України».

Проектна глибина свердловини – 5500 м. В результаті буріння очікується одержати приплив природного газу та газоконденсату.

Довідка. 26.01.2005 року - підписано Контракт про пайовий розподіл продукції між Урядом емірату Аль-Фуджейра (ОАЕ), НАК «Нафтогаз України» і «Naftogaz Middle East L.L.C.», яким передбачено проведення робіт з пошуку та розвідки родовищ вуглеводнів на території емірату Аль-Фуджейра, та у разі відкриття запасів - їх розробку та експлуатацію (надалі – Контракт).

Відповідно до Контракту, роботи з пошуку і видобуванню енергоресурсів було заплановано проводити на 4 блоках - двох на суші і двох на морському шельфі Оманської затоки. На першому етапі передбачалось буріння 2 пошукових і 4 розвідувальних свердловин.

06.05.2005 року - підписано «Угоду про реалізацію інвестиційного проекту та розподіл прибутку» між НАК «Нафтогаз України», ТПП «Аль-Джазіра» та компанією «Naftogaz Middle East L.L.C.».

Діяльність українського інвестора передбачається на умовах зазначених Контракту та  Угоди.

Основні характеристики проекту:
Термін дії угоди – 29 років, з них період розвідки – 4 роки.
Проектний видобуток природного газу - 47 млрд. куб. м.
Проектний видобуток конденсату - 14,9 млн. т.

Продуктивний горизонт