Геологи завершили роботи щодо вивчення так званого Волинського гірничорудного району, територія якого охоплює Костопільський та Володимирецький райони Рівненщини. Результати більш ніж втішні — під землею, за прогнозами науковців, лежить майже двадцять мільйонів тонн самородної міді.
— Геологічні роботи було розпочато ще в 90-х роках, — розповідає завідувач територіального відділу природокористування «Північгеології» по Рівненській області Іван Гарбуз. — Тоді був визначений Волинський гірничорудний район, загальна площа якого сягає десяти тисяч квадратних кілометрів. У межах цієї площі протягом останніх років велися пошуково-оціночні роботи, і в результаті було визначено південнорафалівську ділянку площею 31,5 квадратних кілометрів, на якій вже безпосередньо можна відкрити родовище. Невдовзі буде проведено аукціон, на якому продадуть спецдозвіл на продовження розвідки і видобування міді. Вартість таких робіт — майже 20 мільйонів доларів.
Яка з фірм претендує на видобуток міді — пану Гарбузу поки невідомо. Однак якщо хтось виграє аукціон, отримає дозвіл, нічого не буде робити, у відділі природокристування знають багато важелів впливу на таких «підприємців», аж до розірвання угоди.