2010-08-31

Україна. На полях Івано-Франківщини другий рік не можуть спинити витік і горіння газу

Біля села Лісна Слобідка у Івано-Франківській області з-під землі витікає газ, горить на полях і отруює воду в криницях, але на його ліквідацію вже другий рік не можуть знайти гроші.

Такого листа на запит Національного екологічного центру України надіслав перший заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василь Плавюк.

За інформацією ОДА, проблема витоку природного газу біля Лісної Слобідки чиновникам відома.

«У результаті обстеження території виявлено наявність виходу природного газу на денну поверхню на ділянці площею 30х10 метрів. Центральний найбільший вихід грифона має діаметр 1 метр, висота полум’я 0,5 метрів. Також виявлено природний газ у воді в криницях двох садиб та загазованість у підвальному приміщенні, що становить загрозу здоров’ю та життю громадян», - йдеться у листі ОДА.

Перший заступник Василь Плавюк повідомив, що дозвіл на геологічне вивчення та на дослідно-промислову розробку цієї території має дочірнє підприємство «Західукргеологія» (входить до складу Національної акціонерної компанії «Надра України»). Представники цього підприємства входили у робочу групу, яка ще у 2009 році констатувала витік газу.

ДП «Західукргеологія» підрахувала, що для ліквідації витоку газу потрібно 2 мільйони гривень (це тільки першочергові роботи). Оскільки грошей немає, робіт зі знешкодження ніхто не проводить.

Тим не менш, у цьому році розпочато фінансування геологічного вивчення цієї ділянки.

Національний екологічний центр України