2021-05-13

Україна може зробити внесок в декарбонізацію Східної Європи

Україна прагне стати членом Європейського Союзу, який планує досягти кліматичного нейтралітету до 2050 року. Ключем досягнення цієї мети є інновації та розвиток відновлюваної енергетики. Якби Україна взяла на себе кліматичні зобов'язання країн ЄС, це означало б, що до 2030 року вона мала би виробляти близько 32 % електроенергії з відновлюваних джерел, а до 2050 року – близько 80 %.

Максим Тімченко, генеральний директор компанії ДТЕК вважає, що Україна може зробити вагомий внесок в декарбонізацію Східної Європи через продовження реформ та синхронізацію енергосистем України та ЄС.

Підтримка американських партнерів є надзвичайно важливою для продовження реформ в Україні, щоб підвищити прозорість роботи енергетичного сектору. Прозора робота є запорукою для побудови конкурентного ринку та залучення інвестицій в створення нових потужностей та розвиток новітніх технологій. Подолавши ці виклики, Україна зможе зробити вагомий внесок у глобальну боротьбу зі зміною клімату.

«Україна повинна стати лідером декарбонізації у Східній Європі. Енергетичний сектор України є ресурсом для досягнення цілей зменшення викидів СО2, реалізації амбіційної кліматичної політики. Заміна викопного палива зеленими джерелами забезпечить Україні репутацію "відповідального" учасника кліматичного процесу у глобальному масштабі. Якнайшвидша синхронізація з континентальними мережами ЄС має стати національною ідеєю України та першим реальним кроком до європейської інтеграції»,– зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

“США є ключовим партнером в перетворенні України на сучасну європейську державу. Побудова міцніших економічних та ділових зв’язків, розвиток двосторонньої торгівлі та інвестицій мають бути складовими стратегічного партнерства. Важливо створити стабільні умови довіри для залучення інвестицій, оскільки це є ключовим фактором для успіху цього процесу”, - сказала Надія Макконнелл, президент Фундації "США-Україна".