2008-05-20

Україна. Генпрокуратурою України до Мінприроди принесено протест, яким зупинено дію наказу про анулювання спецдозволу у компанії «Венко» та зобов’язано його скасувати

Генеральною прокуратурою проведено перевірку щодо правомірності анулювання спеціального дозволу на користування надрами континентального шельфу Чорного моря Компанії «Венко Прикерченська ЛТД».

Установлено, що Міністерство охорони навколишнього природного середовища України всупереч вимогам Кодексу України Про надра, без визначення правових підстав, наказом від 25.04.08 незаконно позбавив зазначену компанію дозволу. Водночас, відповідно до Порядку надання у 2008 році спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Уряду від 27.02.08 № 273, Мінприроди має право анулювати спеціальні дозволи лише за відсутності потреби у подальшому користуванні надрами, відмови користувача ділянки надр від права користування, припинення діяльності юридичної особи, користування надрами із застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров`я людей, використання надр не за цільовим призначенням та інші.

Крім того, питання анулювання дозволу фахівцями Мінприроди попередньо не вивчалось, будь-які документи, що передували видачі даного наказу відсутні, засідання Міжвідомчої робочої комісії з цього приводу не проведено.

Генеральною прокуратурою України 17.05.08 до Мінприроди принесено протест, яким зупинено дію неправомірного наказу та зобов’язано його скасувати.

Прес-служба Генеральної прокуратури України