За 4 місяці 2009 року видобуток природного газу підприємствами ДК „Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України» склав 5,284 млрд. куб. м, що на 267 млн. куб. м більше у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року та на 310 млн. куб. м більше, ніж було заплановано, повідомляє прес-служба ДК “Укргазвидобування”.
У квітні 2009 року Компанія збільшила видобуток природного газу на 62 млн. куб. м, що на 5% більше у порівнянні з квітнем 2008 року. Таким чином, обсяг видобутку газу підприємствами Компанії у квітні 2009 року склав 1,26 млрд. куб. м.
У квітні 2009 р. переробні підприємства ДК „Укргазвидобування” збільшили виробництво нафтопродуктів до 82,4 тис. т, що на 4,2 тис. т більше показника квітня 2008 р. За 4 місяці 2009 року Компанія виробила 341,2 тис. т нафтопродуктів.
Незважаючи на складну фінансову ситуацію в державі, майже вдвічі збільшилися обсяги сейсморозвідувальних і тематичних робіт: за 4 місяці п.р. розпочато бурінням на 4 пошуково-розвідувальні свердловини більше, ніж за відповідний період минулого року; побудовано 25 експлуатаційних свердловин, що на 3 свердловини більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року; відкрите Мигринське нафтогазове родовище в Луганській області та введено у дослідно-промислову розробку ще 4 родовища (у 2008 р. родовища в експлуатацію не вводилися).
Підприємства компанії продовжують нарощувати ресурсну базу. За 4 місяці 2009 року буровими підприємствами ДК „Укргазвидобування” пробурено 87,6 тис. м гірських порід. Обсяг експлуатаційного буріння склав 39,5 тис. м, що на 4,0 тис. м більше, ніж за аналогічний період 2008 року, та на 7,5 тис. м більше запланованого.
За 4 місяці 2009 року освоєно 83,33 млн. грн. капітальних вкладень. Введено в дію нові потужності і об’єкти, зокрема:
• установку підготовки нафти на Орховицькому нафтовому родовищі;
• підключено 29 експлуатаційних (26 газових свердловин та 3 нафтові) свердловин на нових і діючих родовищах;
• побудовано 106 км газопроводів, конденсато- і інгібітопроводів;
• введено в експлуатацію ІІ пусковий комплекс по облаштуванню Аксютівського газоконденсатного родовища (ГКР);
• закінчено облаштовання свердловин Яблунівського ГКР в заплаві р. Сула;
• закінчено реконструкцію установки низькотемпературної сепарації (НТС) з турбодетандерною установкою на Абазівському ГКР і Східно-Полтавському ГКР;
• закінчено реконструкцію зливно-наливної естакади №2 на Шебелинському газопереробному заводі;
• закінчено будівництво компресорної станції на Ульяновському газоконденсатному родовищі;
• на підприємствах Компанії проведено капітальний ремонт шести двигунів фірми SOLAR, що дасть змогу протягом 5 років збільшити виробництво скрапленого газу.
Продуктивний горизонт