2016-08-31

Ще 14 ліцензій ПАТ «Укрнафта» під загрозою призупинення

ПАТ «Укрнафта» отримало ще одне повідомлення Державної служби геології та надр України про призупинення дії 14 спецдозволів на видобуток вуглеводнів на родовищах Івано-Франківської та Львівської областей. Згідно з наказом Держгеослужби № 253, роботи на цих родовищах можуть бути призупинені вже у вересні 2016 року. Серед основних причин – непогашена заборгованість по ренті.

З метою запобігання повторення негативної ситуації (в лютому цього року через необдумані дії Держгеослужби чотири населених пункти Дніпропетровської області залишилися без газу) «Укрнафта» вважає за необхідне заявити про можливі негативні наслідки і упевнитися в наявності заходів щодо запобігання аварійним ситуаціям.

Крім очевидних негативних екологічних ризиків, таких як виникнення грифонів і нафтогазопроявів навколо свердловин, а також втрат технічних і технологічних характеристик свердловин, пов'язаних із тривалим простоєм, призупинення дій спецдозволів посилить енергетичну залежність держави у зв'язку з втратою видобутку вуглеводнів (285 тис. тонн нафти з конденсатом і 135 млн м3 газу в рік). Такі методи Державної служби також позбавлять 1800 осіб роботи, а держбюджет – податкових надходжень.

 Голова Правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс:

«Хочу заявити про те, що «Укрнафта» категорично проти такого рішення, оскільки воно негативно позначиться на всіх. Примітно, що Держгеослужба активізувала дії щодо відкликання ліцензій саме зараз – напередодні проведення Загальних зборів акціонерів «Укрнафти», на якому планується голосування за проведення фінансового оздоровлення компанії. Це процес, спрямований на запобігання банкрутства, який дасть можливість «Укрнафті» не тільки виплатити борги всім кредиторам, а й безперешкодно продовжувати свою основну діяльність – видобуток нафти і газу, яка і є основним джерелом виплат накопичених податкових зобов'язань, в тому числі і податку за користування надрами. Однак відкликання ліцензій ставить під загрозу як саму можливість проведення оздоровлення компанії, так і існування компанії в принципі, а разом з нею і рентабельність всієї нафтовидобувної галузі країни. Упевнений, що є більш розумний спосіб виходу із ситуації».