2021-09-15

Розпочалися водневі випробування ШГРП на Волині

Випробуваня шкафних газорегулюючих пунктів (ШГРП) виробництва РГК Продакшн для роботи із воднем розпочалися на Волині. Наразі фахівці проводять тестування трьох нових ШГРП та двох вузлів обліку газу в рамках програми сертифікації, необхідної для їх експорту. Про це повідомляє ExPro

Спеціалісти «Волиньгазу» під нагладом незалежних аудиторів перевіряють здатність ШГРП безвідмовно редукувати газоводневу суміш. Для цього до газорозподільної системи спецполігону підключили регулююче обладнання РГК Продакшн та заповнили її сумішшю із 20 % водню та 80 % природного газу.

«За воднем – майбутнє. Ми знаємо, що в країнах Європи суміші водню із природним газом вже використовують в проєктах із опалювання деяких житлових комплексів. Ми почали випробування українського газорегулюючого обладнання європейського зразка для відповідної сертифікації, яка підтвердить його готовність працювати з воднем. Випробування дадуть можливість оцінити здатність роботи обладнання на водневих сумішах різних концентрацій», - повідомив голова правління «Волиньгаз» Мирослав Коротя.

«Волиньгаз» уже понад рік проводить дослідження в сфері розподілу газоводневої суміші газорозподільними мережами. Компанія бере участь у водневих дослідженнях РГК у рамках європейської ініціативи Green Deal. Мета цього проекту – підготувати газорозподільні мережі до редизайну із можливостю роботи з чистиви видами енергії, зокрема, воднем. Завдяки «Волиньгазу» Волинь увійшла до п’ятірки областей, де створені водневі полігони (це також Житомирська, Івано-Франківська, Дніпропетровська та Харківська).

17 працівників компанії «Волиньгаз» торік пройшли навчання та атестацію щоб отримати допуск до роботи з газоводневими сумішами.

Досліди РГК допоможуть з’ясувати чи достатньо герметичні газові мережі для транспортування водню, оскільки щільність цього хімічного елемента менша, ніж природного газу.

Наразі процес відбувається злагоджено, без збоїв, - повідомляють у компанії.