2021-09-15

Нову розвідувальну надглибоку свердловину пробурено на Полтавщині

АТ «УкрГазВидобування» (УГВ) пробурило нову розвідувальну свердловину глибиною 6 200 м на Комишнянському родовищі в Полтавській області. Добові показники видобутку становлять 165 тис. куб. м газу.

Спорудження свердловини відбувалося за результатами проведеної 3D-сейсміки, завдяки якій вдалося деталізувати геологічну будову Комишнянського родовища. Після буріння у свердловині провели геофізичні дослідження та виділили низку перспективних нафтогазоносних пластів.

Під час випробування нового горизонту, який раніше не було розкрито жодною з пробурених свердловин, промисловий приплив газу сягав до 200 тис. куб. м на добу. Цей об’єкт збільшує 2P-запаси родовища (відповідно до міжнародної класифікації SPE PRMS) і відкриває нові горизонти для збільшення видобутку шляхом подальшого ущільнення сітки свердловин.

У 2020-2021 роках компанія запустила на Комишнянському родовищі кілька надглибоких експлуатаційних свердловин, а на одній із них було проведено ГРП на глибині 6 000 м. Ці свердловини вже забезпечили близько 3 млрд куб. м газу.

Також наразі продовжується розвідувальне буріння для розкриття потенціалу північної та північно-східної ділянок Комишнянського родовища. 

Зазначається, що за рахунок інтенсифікації геологічних досліджень і пошуково-розвідувального буріння компанія планує наростити більше 30 млрд куб. м запасів газу на цих об’єктах.