Укргазвидобування презентувало програму нарощення видобутку газу – «Тризуб». В її основі три перспективні напрями: надглибоке буріння, освоєння покладів газу зі щільних порід і морського шельфу. 17 лютого директор з інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу України Андрій Фаворов презентував нову програму експертам галузі та представникам ЗМІ.
Зокрема, в межах програми у 2020 році Укргазвдиобування планує такі проекти:
– Надглибоке буріння. Спільно із Schlumberger завершення буріння пошукової свердловини №888 проектною глибиною 5750 м на найбільшому в Україні Шебелинському родовищі, яка допоможе підтвердити нові потенційні поклади.
– Газ зі щільних порід. У 2020 році заплановано буріння двох розвідувальних свердловин для розкриття потенціалу Святогірського родовища – одного з найперспективніших за покладами газу у щільних породах.
– Освоєння морського шельфу. Укргазвидобування планує брати участь в новому конкурсі на укладення угод про розподіл продукції (УРП) в Північно-Західній частині Чорного моря.
«Україна вже не може розраховувати на стрімке зростання видобутку вуглеводнів на наявних родовищах наявними інструментами. Ми підійшли до того, що необхідно розпочинати нові проекти, про які раніше лише говорили. Так, вони містять у собі більше ризиків, потребують більших інвестицій, нових технологій. Нам потрібні досвідчені міжнародні партнери, які володіють необхідною експертизою. Та якщо ми почнемо сьогодні, за 2-3 роки ми матимемо перші результати зазначених проектів і чітко зрозуміємо перспективи надр. Це наш шанс перейти від утримання видобутку до нарощення обсягів свого газу», – зазначив Андрій Фаворов, директор з інтегрованого газового бізнесу НАК «Нафтогаз».
Разом із тим компанія продовжить працювати з наявним портфелем родовищ та досліджувати нові ділянки для підтримання базового видобутку.
Під час заходу Андрій Фаворов також зазначив, що в 2019 році Нафтогаз забезпечив стабільне проходження опалювального сезону. Це стало можливим завдяки диверсифікації джерел постачання газу, закачуванню максимального обсягу газу в підземні сховища та втриманню обсягів власного видобутку.
Презентація доступна за посиланням.