2011-07-25

Італійський нафтогазовий концерн Eni відкриває представництво в Україні

Про це заявив голова Державної служби геології та надр України Едуард Ставицький в інтерв’ю щотижневику «БІЗНЕС». Він також повідомив, що 12 липня відбулася зустріч голови концерну Eni Паоло Скароні з першим віце-прем'єр-міністром Андрієм Клюєвим. Завдяки купівлі акцій компанії Cadogan Petroleum Plc італійці вже вийшли на український ринок, їх цікавить розвідка та видобуток вуглеводнів. «Для нас дуже важливо, що у Eni є сучасні технології з інтенсифікації видобутку природного газу», - повідомив глава Держгеонадр.

За словами Е. Ставицького, пріоритетними напрямами для Eni в Україні є родовища вуглеводнів у західних регіонах і в Полтавській області. «Італійський концерн спеціалізується на розвідці й видобутку на мілководному шельфі та в перехідних зонах. Eni щорічно видобуває 8-9 млрд куб. м газу. Схожа геологія на мілководному шельфі Азовського і Чорного морів » - додав він.
«Відомо, що у зв’язку із виснаженням родовищ в Адріатичному морі, звільняються 6 платформ Eni, які теоретично можна буде перемістити на український шельф. Однак, для цього необхідні як мінімум дві установки jack-up, щоб пробурити свердловини», - уточнив геолог.

Едуард Ставицький висловив впевненість, що залучення зарубіжних компаній із сучасними технологіями в Україну дозволить реалізувати державну програму зі збільшення видобутку нафти і газу. «Існує такий показник, коефіцієнт видобутку корисних копалин (вуглеводнів). В Україні на нафтових родовищах він коливається в межах 10-25%. Практика провідних світових компаній показує, що в них в середньому цей коефіцієнт становить понад 50%. Україні потрібні інвестори й нові технології », - заявив голова Держгеонадр.

Прес-служба ДСГНУ