Світові авіакомпанії взяли на себе зобов'язання щодо скорочення викидів CO2 до нульового рівня до 2050 року. Про це передає «Інтерфакс-Україна» з посиланням на повідомлення Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА).
Відповідну резолюцію було схвалено 4 жовтня членами IATA, в яку входить 290 компаній, що забезпечують 82 % світових авіаперевезень.
Таке завдання є досить амбітним для сектора, який тільки почав відновлюватися після викликаної пандемією COVID-19 кризи, пише Financial Times (FT). Декарбонізація авіаційної галузі, на частку якої припадає 2 % глобальних викидів, представляється досить складною, і IATA визнає, що виклик є серйозним.
Серед заходів, які планують прийняти авіакомпанії, – активне застосування екологічно чистого авіаційного палива (SAF), яке в даний час проводиться в недостатніх обсягах. Крім того, вони розраховують на впровадження нових технологій, підвищення ефективності інфраструктури, а також використання галуззю електричних і водневих двигунів.
Уолш зазначив, що два найбільших світових виробника літаків – Boeing Co. і Airbus SE – роблять недостатньо для розробки нових технологій з метою зниження викидів.
Китайські авіакомпанії виступали за те, щоб перенести термін досягнення мети нульових викидів галуззю на 2060 рік пише FT. Однак, за словами Уолша, європейські авіаперевізники вже відчувають на собі тиск і необхідність прискорити терміни реалізації цієї мети.