2015-06-16

ГПУ наклала одночасно два арешти на майно «Нафтогазвидобування»

Печерський районний суд м. Києва 11 червня 2015 року задовольнив нові клопотання Генеральної прокуратури про арешти рахунків, майна та продукції ПрАТ «Нафтогазвидобування». Притому, що раніше накладені 2 червня 2015 року арешти й далі діють. Отже, на сьогодні на рахунки, майно і продукцію ПрАТ «Нафтогазвидобування» накладено одночасно по два арешти.

Обидва арешти ініційовані тими ж слідчими Генеральної прокуратури. Рішення про задоволення нових клопотань ГПУ було ухвалено Печерським судом без участі представників ПрАТ «Нафтогазвидобування». Хоча раніше компанія зверталася до суддів із проханням не допустити проведення судових засідань без її адвокатів, оскільки це порушує конституційне право ПрАТ «Нафтогазвидобування» на захист своїх інтересів.

Водночас арешти від 11 червня 2015 року було накладено на підставі кримінального провадження, зареєстрованого в Єдиному реєстрі кримінальних проваджень 8 лютого 2013 року за фактом ухилення від сплати податків (ст. 212 КК). У межах провадження розглядалася законність низки угод 2010–2012 років. Однак компанія у 2013–2014 роках підтвердила в судовому порядку, що під час укладання цих угод не було допущено жодних порушень.

На думку ПрАТ «Нафтогазвидобування», слідчі ГПУ реанімували вказане кримінальне провадження, оскільки подальше блокування діяльності компанії під приводом розслідування вбивства колишнього голови правління Олега Семінського почало виглядати абсурдним. Особливо після того, як наприкінці травня 2015 року стало відомо, що колишній керівник живий і перебуває в м. Києві.

«Втративши один формальний привід для тиску на компанію, Генеральна прокуратура намагається знайти інший. Проте він також не витримує критики. По-перше, суд визнав відсутність порушень законодавства ПрАТ „Нафтогазвидобування“ в межах згаданої справи. По-друге, компанія пройшла податкову перевірку за період із 2009 до 2013 року, за результатами якої немає претензій із боку податкових органів», — сказав генеральний директор ПрАТ «Нафтогазвидобування» Ігор Щуров.

Накладення одночасно двох арештів також свідчить про намір слідчих не допустити навіть тимчасового розблокування діяльності компанії. Адже раніше Апеляційний суд м. Києва вже двічі визнавав арешти неправомірними, але слідчі через кілька годин домагалися нових арештів у Печерському суді. А на 12 червня планувалося слухання чергової апеляційної скарги ПрАТ «Нафтогазвидобування» (його було перенесено).

«Упродовж останніх двох років наша компанія усіляко сприяла слідству, і в Генеральної прокуратури не виникало необхідності блокувати виробничу діяльність компанії. Ми переконані, що відомство могло б продовжувати процесуальні дії без накладення арешту. Але, мабуть, переслідуються інші цілі», — зазначив Ігор Щуров.

ПрАТ «Нафтогазвидобування» вважає, що до реформування правоохоронної та судової систем можливості для захисту прав та інтересів компанії в Україні є наперед безперспективними. Представники компанії вже провели зустрічі з депутатами Європарламенту для інформування про ситуацію у правоохоронній та судовій системах. На цей момент компанія готує додаткові звернення до європейських інституцій.

Довідка

ПрАТ «Нафтогазвидобування» — найбільша приватна газовидобувна компанія в Україні. Основний акціонер — енергетичний холдинг ДТЕК. Генеральний директор «Нафтогазвидобування» — Ігор Щуров.

Компанія розробляє ліцензійні ділянки на двох родовищах у Полтавській області — Семиренківському й Мачухівському. Доведені запаси природного газу становлять 20 млрд куб. м, газового конденсату — 2 млн т.

«Нафтогазвидобування» станом на травень 2015 року експлуатує 15 свердловин. Видобутий газ доводиться до товарної кондиції на трьох установках комплексної підготовки газу — «Олефірівка», «Семиренки» й «Мачухи».

Обсяг видобутку природного газу за підсумками 2014 р. склав 752 млн куб. м, газового конденсату — 29 тис. т

Офіси компанії розташовані в Києві та Полтаві.

У квітні 2014 року компанія завершила розробку Стратегій соціального партнерства із Шишацьким, Миргородським і Полтавським районами Полтавської області на 2014–2016 рр. відповідно до методології і стандартів ДТЕК. Стратегії передбачають реалізацію 35 соціальних проектів.