2012-01-19

Єдиним в Україні золоторудником доручили займатися "Надрам України"

Державному підприємству "Надра України" дозволили проводити збір матеріалів на отримання ліцензії по видобутку золота поблизу села Мужієво Закарпатської області. Про це на прес-конференції розповів голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида.

За його словами, 2011 року відбулося засідання Кабінету Міністрів України. Було вирішено, що справами єдиного в державі золотодобувного підприємства, що розташоване в селі Мужієво Берегівського району, займатимуться Національний банк України та державне підприємство "Надра України".

"Свою роботу золотодобувне підприємство починало 14 років тому, коли унція золота коштувала 6,5 долара. Тоді видобувати метал було нерентабельно. Зараз унція золота коштує 18 доларів. Підприємству "Надра України" вже надано дозвіл на збір матеріалів", - зазначив Ледида.

Однак, до того часу державне підприємство має вирішити низку проблемних питань, які виникли після банкрутства ТОВ "Закарпатполіметали". Це погашення боргів збанкрутілого підприємства, вирішення проблеми відвалів з гірських порід, а також забезпечення розвитку інфраструктури села Мужієво (облаштування дороги, дитячого садка, водогону).

Нагадаємо, ТОВ "Закарпатполіметали" почало працювати 1999-го. Його засновниками є державна акціонерна компанія "Укрполіметали", яка володіє 93,67% статуного фонду.

У грудні 2006 року через відсутність належного інвестування господарську діяльність підприємства призупинили, що спричинило щоденну зростаючу бюджетну заборгованість. Наразі триває процедура банкрутства ТОВ "Закарпатполіметали". Загальні борги підприємства, за офіційною інформацією, наразі оцінюються в понад 8 мільйонів гривень.

Gazeta.ua