Дедалі більше країн займають позицію переходу до ВДЕ

Дедалі більше країн займають позицію переходу до відновлюваних джерел енергії. Про це сказав виконавчий директор Форуму НВО з АБР (Азіатський банк розвитку) Райан Хассан, пише Trend

Коментуючи основні досягнення у цій сфері у 2021 році, він навів слова виконавчого секретаря Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

"Я думаю, що виконавчим секретарем Рамкової конвенції ООН було сформульовано чотири основні досягнення з погляду глобального клімату в 2021 році. Перше з них полягало в тому, що збільшилося розуміння та увага до цієї важливої ​​теми, а уряди та фінансисти почали виділяти ресурси для скорочення Це важливо для нас в Азії, тому що люди, найбільш вразливі до зміни клімату — це ті, хто живе у прибережних районах.", — сказав Хассан.

За його словами, організація стала свідком збільшення АБР фінансування проєктів, що сприяють боротьбі зі зміною клімату, з 30 мільярдів доларів у 2014 році до 80 мільярдів доларів у 2020 році, і планується, що до 2030 року його портфель становитиме 100 мільярдів доларів.

Хассан зазначив, що найбільшим досягненням 2021 року з погляду глобального розвитку відновлюваної енергетики є 290 гігават додаткової генерації відновлюваної енергії у всьому світі.

Говорячи про те, які країни продемонстрували найбільший розвиток у цій сфері у 2021 році, Хассан назвав Індію та Китай, які активно розвивають сферу ВДЕ.

При цьому виконавчий директор Форуму НУО зазначив, що одна проблема досі залишається.

"Індія, як і раніше, фінансує електростанції, що працюють на викопному паливі, за межами країни. Китай, як і раніше, фінансує газові проєкти, проєкти з використанням викопного палива та ЗПГ в інших країнах. Таким чином, усередині країни вони безперечно переходять на відновлювані джерела енергії, але у глобальному масштабі ще багато чого належить зробити", – сказав Хассан.

Говорячи про кроки, які необхідно зробити, щоб прискорити темпи боротьби зі зміною клімату в 2022 році, він зазначив, що місцеві органи влади починають займати позицію відмови від вугілля, але дуже великі енергетичні компанії, які вклали у вугілля мільярди доларів, не хочуть від нього відмовлятися . Як приклад він навів японський уряд, який все ще активно реалізує проєкти із застосуванням вугілля через JICA та інші японські фінансові інституції. Хассан підкреслив, що слід продовжувати колективні зусилля з негайної відмови від цього підходу, і ще багато чого належить зробити.

Щодо заміни вугілля газом, він зазначив, що газ не менш проблематичний.

За його словами, очікувати, що всі переключаться на відновлювані джерела енергії у 2022 та 2023 роках було б нереалістичним.

Хассан додав, що робота в галузі відновлюваних джерел енергії насправді не так широко обговорюється, як хотілося б.