Український тендер з розробки сланцевого газу може привести до інвестицій на мільярди доларів від провідних нафтових та газових компаній і додати до видобутку газу 13 млрд. кубометрів протягом наступних 10 років, заявив голова Державної служби геології та надр України Едуард Ставицький.
"Ми плануємо, що за 10 років на Юзівській площі щорічно будуть видобувати 8-10 млрд. кубометрів газу, на Олеській – 2-3 млрд. кубометрів газу. Ми передбачаємо інвестиції в Юзівську площу на рівні 40-50 млрд. доларів протягом 40-50 років. Їх обсяг на Олеській площі на 40% нижчий через трохи іншу геологію", повідомив урядовець.
В останні роки Україна видобуває в середньому близько 18,5 млрд. кубометрів газу. Найбільш оптимістичний державний сценарій розглядає збільшення видобутку газу завдяки Юзівській та Олеській площам на 70% до рівня 31,5 млрд. кубометрів. За словами Ставицького, цього може бути достатньо для того, щоб зробити Україну самодостатньою в плані постачань. Проте, це також враховує успішність зусиль зі скорочення споживання газу з рівня 52 млрд. кубометрів в 2010 році.
Ставицький назвав американські компанії ExxonMobil та Chevron, канадську Talisman та європейські Shell, Eni та BP (через російське СП ТНК-BP) серед компаній, які виявили зацікавленість конкурсами на площі сланцевого газу. Він додав, що держава очікує інвестицій в розмірі 186,6 млн. доларів на ранній стадії розвідки Юзівської площі.
Державна служба геології та надр оновила оціночні запаси сланцевого та традиційного газу на двох родовищах, що виставлені на конкурс для укладення УРП, до 12,5 трлн. кубометрів. Юзівське родовище площею 18,5 тис. км2, за оцінками, має від 4 до 10 трлн. кубометрів газу, в той час як потенційні запаси на Олеському родовищі площею 15 тис. км2 оцінюють приблизно у 2,5 трлн. кубометрів газу. Видобуток з цих родовищ може початися вже в 2018 році, заявив Ставицький.
«Українська енергетика», за матеріалами Petroleum Economist