«Надрокористування в Україні: актуальні питання розвитку»

Під такою назвою у Торгово-промисловій палаті України відбувся круглий стіл, що зібрав близько 80 учасників для обговорення розвитку сфери надрокористування.

До дискусії долучилися Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, заступник Міністра екології та природних ресурсів України Олександр Семенець, Голова Державної служби геології та надр України Олег Гоцинець, виконуючий обов’язки генерального директора ДПВП «Геоінформ України» Павло Бовсунівський, представники бізнес-асоціацій, підприємці-надрокористувачі та експерти галузі говорили про виклики та імпульси, які визначають стан і майбутнє українського надродобування.

Серед ключових питань обговорення були надання в користування ділянок надр з покладами критичних і стратегічних корисних копалин, відновлення заходів державного нагляду (контролю) в умовах воєнного стану, а також цифровізація сервісів та геологічної інформації.

«На виконання вимог закону про оновлення Загальнодержавної програми розвитку МСБ до 2030 року, з метою захисту національних інтересів і підвищення рівня обороноздатності держави Держгеонадра підготували для погодження Кабміном переліки корисних копалин і компонентів стратегічного й критичного значення. Також на розгляд уряду передали переліки ділянок надр або родовищ стратегічного та критичного значення, що надаватимуться у користування шляхом проведення аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами чи конкурсів на укладення угоди про розподіл продукції. Найближчими тижнями очікуємо на затвердження цих документів», – повідомив очільник Держгеонадр Олег Гоцинець.

У фокусі уваги учасників заходу були також питання розвитку галузі надрокористування, шляхи вирішення доступу до землі, переробка сировини в Україні, залучення інвесторів, регуляторні зміни для спрощення ведення бізнесу.

Надрокористування є основою для відновлення економіки, забезпечуючи сировинну базу для різних сфер виробництва, зокрема енергетики, металургії та будівництва. Крім того, ефективне використання природних ресурсів дозволяє підвищувати конкурентоспроможність держави на міжнародному ринку.

В умовах війни галузь стикається з викликами, такими як руйнування промислових об’єктів, логістичні труднощі та брак працівників. Наше завдання – допомогти зміцнити цю стратегічно важливу галузь, забезпечуючи її підтримку на державному рівні.